• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

ÇÖPÜNE SAHİP ÇIK

Toplumda farkındalık yaratmak amacıyla vakıf kuran MV Holding kurucusu Murat Vargı: Çöpleri çöpe atsak, her yıl 3 milyar liralık tasarruf sağlarız

ÇÖPÜNE SAHİP ÇIK

27.10.2015, 00:00

MV Holding kurucusu Murat Vargı, dünyada ve Türkiye'de her geçen gün artan çevre temizliği sorununa karşı harekete geçerek, "Çöpüne Sahip Çık Vakfı'nı" kurdu. Vargı, vakıf sayesinde Türkiye'de önemsiz gibi görünen çevre temizliğinde mesafe kaydedileceğini ve kamuoyunda yoğun bir şekilde duyarlılık sağlamak için çaba gösterdiklerini söyledi. Vargı, vakfın çalışmaları sayesinde insanlar arasında çevreyi kirleten atıklar konusunda farkındalık oluşmaya başladığını belirtti. Vargı, vakıf bünyesinde oluşturulan kamu spotları, billboardlar ve sosyal medya çalışmaları sayesinde Türkiye genelinde 12 milyondan fazla kişiye ulaşıldığını bildirirken "Belediyeler çoğunlukla çöpün yere atılmasından dolayı, toplama ve temizlik konusunda yoğun çaba ve kaynak harcıyor. Halbuki çöpü çöpe atsak 3 milyar lira tasarruf sağlarız" dedi.

ÇÖPÜNE SAHİP ÇIK haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA