• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

SÜTÜ OLMAYAN ANNELERİN SESİ OLDU

Açelya Görgü sosyal medyada kurduğu ‘Süt Anne’ grubu sayesinde emzirme problemi yaşayan 42 anneyi, süt bağışı yapmak isteyen 42 anne ile buluşturdu

SÜTÜ OLMAYAN ANNELERİN SESİ OLDU

25.11.2015, 00:00

İzmir'de yaşayan 31 yaşındaki 2 çocuk annesi Açelya Görgü, ilk çocuğu doğduğunda halk arasında süt kanallarının tıkanması anlamına gelen "Galaktosel Hastalığı"na yakalandı. Bunun için devamlı süt sağması gereken Görgü, bebeğine fazla gelen sütleri de özel bir poşete koyup, derin dondurucuya koydu. Daha sonra sosyal medyada kurduğu "Süt anne" grubunda, sütü olmayan annelerin sesi oldu.

Bağış yapmak isteyenlerden bağışıklık testi istediklerinin altını çizen Görgü, "Bağış yapacak annenin bulaşıcı bir hastalığının olmaması gerekiyor. Sonuçta onun sütü başka bir bebeğe ulaştırılacak. Ben sadece aracıyım. Türkiye'nin hangi şehrinde sütü eksik bir anne varsa sosyal medya üzerinden bana ulaşıyor. Ben de o şehirde, mümkünse o semtte, süt bağışlamak isteyen anneyi buluyorum" dedi. TANSU EDİP GÖKBUDAK

SÜTÜ OLMAYAN ANNELERİN SESİ OLDU haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.