• BIST
  %0.89
  78.384,78
  EURO
  -%0.86
  4,4760
  USD
  %0.66
  3,8608
  GBP
  %0.66
  3,8608
  CHF
  %0.66
  3,8608
  JPY
  %0.66
  3,8608
 • 25°C

'Biz mahalle kültürüyle büyüdük, kibir olmaz'

Biz mahalle kültürüyle büyüdük, kibir olmaz

8.8.2017 16:41 , Güncelleme Tarihi: 9.8.2017 11:15

“Hayatım boyunca kibir ve oynaklıktan kaçtım” diyen Önder Açıkbaş, büyüdüğü mahallenin özünü, dostluk, aileye bağlılık, doğrucu olmak gibi kavramları terk etmediğini dile getirdi. Açıkbaş, hayata bakışını ise “Bizde kibir ve oynaklık yok, saf mahalle insanıyım” diye tarif etti

KAHRAMAN DURAK

Destere, Kaç Kaçabilirsen, Sil Baştan, Harbi Define, Türkler Çıldırmış Olmalı, ÖTV gibi birçok televizyon ve sinema projesindeki performansı ile izleyicinin gönlünde taht kuran genç oyuncu Önder Açıkbaş, Yeni Asır okurları için projelerini ve kendisini anlattı.
Alaçatı'da Wood Optik adında bir mağaza açan ünlü komedyen aslında bu mağazanın bir dosta vefa projesi olduğunu söyledi.
Açıkbaş, "Mağazanın başında Burhan arkadaşım var. Onun ödediği bir bedel vardı. Onun için bir vefa projesi için bu mağazayı açtık. Bende destek veriyorum dersem daha doğru olur" dedi.

RESTORAN AÇACAK

Mağazanın bulunduğu sokakta ve civarında birçok ünlü dostu ve büyüğü olduğunu belirten Açıkbaş, " Demet Akbağ, eşi Zafer abim (Çika) ustalarımızdan, Tolga Çevik ve Emre Altuğ ile burada sürekli karşılaşıyor ve sohbet ediyoruz. Komedi ve oyunculukta Demet abla, Tolga abi gibi ustalar geldiğinde onların yanında espri bile yapmıyorum. Haddimi bilirim" diye konuştu.

Alaçatı'ya geçmiş yıllarda tatile geldiğini o zaman şimdiki keyfi almadığını belirten Önder Açıkbaş, "Gel abi loca kuralım, bistro, kovalar olurdu mekanlarda, şimdi ise burada yaşıyorum ya daha rahatım. Sohbet muhabbet, keyif, Alaçatılı olduk çıktık anlayacağınız. Ama ilerleyen zamanlarda bir restoran açabilirim. Yine dostlarla bir araya gelmek için" sözleri ile Çeşme'de kalıcı planlar yaptığını açıkladı.

'İZMİRLİ BİR BAŞKA'

İzmirlilerin farklı bir yapıda olduğunu belirten Açıkbaş, "İstanbul'da bir hayran ya da sizi tanıyan biri gelir sizinle zıtlaşır gardınızı düşürmeye çalışır.
İzmirliler öyle değil, 'merhaba Önder bey' sonra iki dakika güzel bir sohbet ve gidiyorlar bu duygu çok güzel. İzmir'in insanı sıcakkanlı.
Diş doktorum bile İzmirli" dedi. "Hayatım boyunca kimir ve oynaklıktan kaçtım" diyen Açıkbaş, büyüdüğü mahalle kültürünü, dostluk, aileye bağlılık, doğrucu olmak gibi kavramları terk etmediğini dile getirdi. Açıkbaş, hayata bakışını ise " Kibir ve oynaklık yok piri pür mahalle kültürü" sözleri ile özetledi.

HASTA BEŞİKTAŞLIYIM

Beşiktaşlı olduğunu belirten Açıkbaş, "Beşiktaşlıyım, O semtte büyüdüm. Çok iyi de futbol oynarım bu arada onu da söyleyeyim.
Transferlerimiz iyi. Şampiyonuz yine bu sene" diyen Açıkbaş, yeni sezonda da projelerle izleyicinin karşısında olacağını belirtti. Açıkbaş, "Gani Müjde ile bir proje var Türkler Çıldırmış Olmalı 2, Kaç kaçabilirsen, yani anlayacağınız gülmeye güldürmeye devam" dedi.

'Biz mahalle kültürüyle büyüdük, kibir olmaz' haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN