• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Müzikle umuda dokunacaklar

Müzikle umuda dokunacaklar

19.02.2018, 17:42 Güncelleme Tarihi: 19.02.2018,17:43

’ta ‘Müziğin Umuda Dokunuşu’ adlı konser verecek olan çocuk ve genç piyanistler, Tepecik Eğitim Araştırma Hastanesi Çocuk Onkoloji Servisi’nde tedavi gören çocukların odasını yenileyecek

5 AYDIR ÇALIŞIYORLAR

Türkiye genelinden 39 minik ve genç piyanist, Kıbrıslı piyanist Rüya Taner ile birlikte 'Müziğin Umuda Dokunuşu' adıyla bağış konseri verecek. Konserden elde edilen gelir ile Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Onkoloji Servisi'nde bir oda tepeden tırnağa yenilenecek. İzmir'den etkinliğe katılan Nehir Yalınız (11), Duru Ulutaş (10) ve Tan Yaldırak'ı (10) bağış konseri için 5 aydır çalıştıran piyano eğitmeni Nilüfer Güzel, minik yüreklere umut olmak istediklerini belirtti.

BİLET FİYATLARI 10 LİRA

Hastalıkla mücadele eden çocukların daha iyi koşullarda tedavi görmeleri için yardım eli uzatacaklarını söyleyen Güzel, 'Türkiye çapında ve İzmir'de çok değerli eğitimciler, akademisyenler ve tüm müzisyenler bu sosyal sorumluluk projesine destek veriyor' dedi. Karşıyaka Hikmet Şimşek Sanat Merkezi'nde 3 oturumlu gerçekleşecek konserde konuk sanatçı ünlü piyanist Rüya Taner de yer alacak. 24 Mart 2018'de gerçekleşecek konserin biletleri 10 lira olacak.

Genç yetenek Türkiye'yi Rusya'da temsil edecek

Yaşar Üniversitesi Sanat Tasarım Fakültesi Müzik Bölümü 4'üncü sınıf öğrencisi Canberk Duman, Rusya'nın Soçi kentinde düzenlenen 11. Uluslararası Kış Sanat Festivali'ne (WIAFS) aktif olarak katılmaya hak kazandı.​ Sanat yönetmenliğini Rusya devlet ödüllü ünlü viyola sanatçısı Yuri Bashmet'in yaptığı festivalde başarılı öğrenci, hem ünlü sanatçılarla birebir çalışma fırsatı yakalayacak hem de kendi müziğini uluslararası arenada tanıtacak.

Müzikle umuda dokunacaklar haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN