• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Dünya ölçeğinde sanat yapıyoruz

Dünya ölçeğinde sanat yapıyoruz

19.03.2018, 17:47

Kısa bir süre önce ve Balesi Genel Müdürlüğü görevine seçilen tenor ’e geldi, ’ta sanatçı dostlarıyla buluştu ve moral verdi: “Dünyada bu iş nasıl yapılıyorsa biz de kaliteden ödün vermeden yapmaya devam edeceğiz.”

İki buçuk ay önce Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü görevine seçilen tenor Murat Karahan, İzmir Devlet Opera ve Balesi'nde (İZDOB) incelemelerde bulundu. Önce İZDOB'un teknik kadrosuyla Bornova'da inşaatı süren kültür merkezi binasını gezen Karahan, hangi salonun nasıl değerlendirileceğiyle ilgili kapsamlı bir araştırma yaptı. Dünya ölçeğinde sanat yaptıklarını belirten Karahan, "Dünyada bu iş nasıl yapılıyorsa bizde de aynı şekilde kaliteden ödün vermeden yapılmalı" dedi.

ELHAMRA VE BORNOVA SAHNESİ

İzmirli sanatçıların sorunlarını dinleyen Karahan, yakın zamanda Ankara'da bir çalıştay toplanacağını belirterek, "O çalıştaya herkes katılıp görüş sunabilir" dedi. İzmir'in en önemli kültür merkezlerinden birinin Elhamra olduğunu ifade eden Murat Karahan, opera ve bale temsillerinin burada ve Bornova'da yapımı süren yeni kültür merkezinde sahneleneceğini vurguladı.

ERCAN AKGÜN

Dünya ölçeğinde sanat yapıyoruz haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN