• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Her sahne tiyatro

Her sahne tiyatro

29.03.2018, 16:38

İzmir'in sanatla dünyaya açılan penceresi Uluslararası Tiyatro Günleri, birbirinden özel sahne gösterileriyle sanatseverlerle kucaklaşıyor.
Önceki gün Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nde gerçekleşen açılışın ardından İzmir Sanat'ta Ankara Simurg Oyuncuları'nın sahnelediği "Madımak" ile İsmet İnönü Sanat Merkezi'ndeki "Ölümün Tırpanında Babalar ve Kızları" adlı oyunlar sahnelendi. 7 Nisan'a kadar da 3 yabancı, 26 ulusal, 17 yerel ve 19 çocuk oyunu ile 2 sokak gösterisi izleyicilerin karşısına çıkacak.

BALE DE ETKİNLİKTE

İzmir Devlet Tiyatrosu da her hafta bir oyun sahneleyecek.
İngiliz oyun yazarı Ray Cooney'in kaleme aldığı, Orhan Azizoğlu'nun Türkçe'ye çevirdiği ve Ali Hürol'un yönettiği "Haydi Karına Koş", etkinlik boyunca sanatseverlerin beğenisine sunulacak.
İzmir Devlet Opera ve Balesi de (İZDOB) "Minyatür" ve "Gece" balelerini sahnelenecek.
Her iki eser de Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Sabancı Kültür Merkezi'nde bugün ve yarın akşam sanatseverlerle buluşacak

BU AKŞAM KONSER VAR

İzmir Devlet Senfoni Orkestrası (İZDSO) şef Lee Actor eşliğinde konser verecek.
Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde bu akşam şef Lee Actor yönetiminde sahne alacak orkestraya, saksafonda Fethi Günçer ile başkemancı Sema Korkut eşlik edecek. İzmirli müzisyen Evrim Ateşler, 20 yıllık sahne kariyeri boyunca elde ettiği tecrübeleri ve danslarını İzmirli sanatseverlerle paylaşacak.

Her sahne tiyatro haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN