• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Sahalardan sahnelere geçti

Sahalardan sahnelere geçti

04.04.2018, 17:29

İzmirli ünlü pop şarkıcısı, söz yazarı, besteci, oyuncu ve sunucu , Kuşadasıspor’da basketbol oynuyordu.

1983 yılında İzmir'de doğan Murat Dalkılıç, liseyi bitirdikten sonra piyano dersi alarak 15 yaşında kendi grubunu kurdu ve solistliğini yaptı. Boyu kısa (1.71 metre) olmasına rağmen 17 yaşında yeteneğiyle Kuşadasıspor'da önemli bir oyun kurucu olarak basketbol oynadı ama müzik sevgisi ağır basarak bu dalda ilerlemeyi uygun gördü.

İLK ALBÜM KASABA

Kariyerine ilk olarak canlı müzik çalan mekanlarda sahne alarak başladı. 2008 yılında Kasaba albümünü çıkararak profesyonel olarak müzik dünyasına adım attı büyük beğeni topladı. 2010'da "La Fontaine", "Külah" ve "Dönmem" gibi şarkılara yer verdiği ilk stüdyo albümü Merhaba'yı yayımladı. Ardından 2012'den başlayarak iki yıl aralıklarla Bir Güzellik Yap, Daha Derine ve Epik albümlerini piyasaya sürdü. Bu çalışmalara dahil edilen "Bir Güzellik Yap", "Kader", "Lüzumsuz Savaş", "Bir Hayli", "Neyleyim İstanbul'u" ve "Derine" gibi şarkılarla Türkiye'de çeşitli müzik listelerine girdi, Türkiye Video Müzik Ödülü ve bir Altın Kelebek Ödülü kazandı.

OYUNCULUK EĞİTİMİ

Müzik kariyerinde başarıyı yakalayan ve tam 10 ödül kazanan sanatçı, oyunculuğa da adım attı, Sil Baştan dizisinde eski futbol yıldızı Sergen Yalçın'la birlikte başroldeydi. Ayrıca, Mazlum Kuzey ve Bizans Oyunları sinema filmlerinde de önemli roller aldı. Söyleyebilirsin isimli yarışma programının sunuculuğunu yaparken de son derece başarılıydı. 2012 yılında Beykent Üniversitesi Oyunculuk Bölümü'nden mezun olan yakışıklı sanatçı, kendisi gibi sanatçı Merve Boluğur'la hayatını birleştirdi. Ancak çift, iki yıl içinde yollarını ayırdı.

Karşıyakalı güzel Dilara, Bursa dizisiyle ünlendi

Kültür ve Sanat Başkenti İzmir, güç geçmiyor ki yeni yıldızları, yetenekleri ortaya çıkarmasın. Koyu Karşıyakalı Dilara Aksüyek de, yeni jenerasyonun en yetenekli ve güzel sanatçılarından biri. Karşıyaka ile Bursaspor kulüplerinin arası pek limonidir ama Dilara, TV dizilerindeki yükselişini Bursa'da çekilen İstanbullu Gelin dizisiyle sürdürüyor.

KAPRİSLİ GELİN

Dizide, zenginlikleriyle ünlü Boran Ailesi'ne gelin olarak girmeyi hedefleyen, ancak bunu aşık olduğu büyük ağabey Faruk (Özcan Deniz) yerine kardeşi Fikret'le (Salih Bademci) ile gerçekleştiren, güzel ve çekici ama o derecede kötü kalpli, kaprisli bir kadını, İpek'i canlandırıyor Aksüyek.
Dizide İpek'in kapris ve kendisini küçük gören hareketlerine dayanamayıp sekreterine (İmer Özgün) aşık olan Fikret'i canlandıran Salih Bademci gerçek hayatta da bu dizideki sekreteriyle evli.

YETENEĞİNİ KANITLADI

1987'de Karşıyaka'da doğan Dilara Aksüyek, Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro Bölümü'nden mezun oldu. Çeşitli tiyatro oyunlarında yer alan Dilara Aksüyek, 2013'te kariyerine "Merhamet" dizisinde canlandırdığı "Şadiye" karakteriyle giriş yapmasının ardından "Kadim Dostum", "Adı Mutluluk", "Muhteşem Yüzyıl- Kösem" gibi birçok projede yer aldı. Dilara Aksüyek'in, Adı Mutluluk isimli dizide iki sevgiliyi oynadığı Ceyhun Mengiroğlu ile mutlu bir beraberliği var.

Tiyatro eğitimini İzmir'de aldı

İzmirli sanatçı Senan Kara, Vatanım Sensin dizisinde canlandırdığı Veronika karakteri ile kendini gösterdi, tüm dikkatleri üzerine çekti. Balkan Harbi ve İzmir'in işgal dönemiyle başlayan, kimin hain, kimin kahraman olduğunun ilk bakışta asla anlaşılamayacağı büyük bir savaşın içerisinde, parçalanan bir ailenin yeniden bir araya gelme hikayesini ekrana taşıyan "Vatanım Sensin" büyülü, tutkulu ve unutulmaz bir aşkın, bir savaşın gölgesinde ayakta kalma mücadelesiydi. Başrollerini Halit Ergenç ve Bergüzar Korel'in üstlendiği dizide, Kara da önemli bir rolde oynadı. Dizide Yunan Komutanı Vasili'nin (Baki Davralı) eşi, Leon'un annesi olan Veronika, yıllar önce ilk çocuğunu kaybettiği günden beri ruhunun bir yarısı eksik, kendi hafif esrik, bazen buhranlı, bazen şen kahkahalar atan, kocasına ise çok derine gömdüğü bir öfke barındıran, oldukça alımlı, delişmen tabiatlı bir kadındı.

EMİN ADIMLARLA HEDEFE

Senan Kara, 9 Ağustos 1978'de İzmir'de dünyaya geldi. Yunus Emre Koleji'ni bitirdi. Kara, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro mezunu olup çocukluğundan itibaren tiyatroya ilgi duydu ve eğitimini alarak hedeflerini gerçekleştirdi. Öğrenim hayatı boyunca kısa skeçlerle roller alan Senan Kara Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım ve Martı gibi yapıtlarda başrolü oynadı, takdir topladı. Yabancı Damat, Karakolda Ayna Var gibi dizilerde, üzerine aldığı rollerin hakkını vererek izleyenlerin beğenisini kazandı. Senan Kara kendisi gibi oyuncu olan eşi Serhat Tutumluer ile 2007 yılında hayatını birleştirdi.

GÜRKAN ERTAÇ

Sahalardan sahnelere geçti haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN