• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

akademisi geliyor

Nejat Uygur akademisi geliyor

19.04.2018, 18:02

Süheyl ve kardeşlerin iki hedefi var; babalarının ismini taşıyacak bir tiyatro akademisini hayata geçirmek ve ‘’ filmini müzikale dönüştürmek

İzmir'de Yaşar Üniversitesi'ne konuk olan Süheyl ve Behzat Uygur öğrencilerle buluştu. Nejat Uygur Tiyatrosu'nda birçok oyunda yer almalarının ardından 1991 yılında 'Genç Uygurlar Tiyatrosu'nu, 1996 yılında da 'Süheyl ve Behzat Uygur Tiyatrosu'nu kurduklarını belirten ikili, sağlıkları el verdiğince sahneye asla veda etmeyeceklerini söyledi.

Süheyl Uygur, "Tiyatromuzu kuralı 27 sene geçti ve seyircimizi hiç mahçup etmedik" dedi. Projeleri arasında Nejat Uygur Tiyatro Akademisi'ni hayata geçirmek olduğunu açıklayan Behzat Uygur ise "Şahsına münhasır bir Nejat Uygur tekniği vardır. Bizler Nejat Uygur'un çocukları ve çırakları olarak bu tekniği kuracağımız bir akademi ile gösterelim istiyoruz. Oğlum Nejat Uygur da bu ekibin içinde olacak. Efsane 'Süt Kardeşler' filmini müzikale dönüştürmek gibi özel bir projemiz de var" diye konuştu.

Nejat Uygur akademisi geliyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN