• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Resimli terapi

Resimli terapi

19.04.2018, 17:29

İki yıldır tedavisi gören 78 yaşındaki Hikmet Altunsoy, resim yaparak hayata tutunuyor. Altunsoy, resim yapmanın kendisini terapi ettiğini belirtiyor

Aydın'ın Efeler ilçesinde yaşayan Hikmet Altınsoy, azmi ve yeteneğiyle görenlerin takdirini kazanıyor. İki yıl önce rektum kanseri teşhisi konulan 78 yaşındaki Altunsoy, hastalığını resim sanatına olan sevgisiyle yenmek için Efeler Belediyesi ile Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde düzenlenen kurslarına katılmak için başvuru yaptı. Başvurusunun kabul edilmesinin ardından 4 çocuk annesi Altunsoy, resim öğretmeni Gülderen Hanım Aysal'dan 7 ay boyunca ders aldı.

YAĞLI BOYA VE KARAKALEM

Kısa sürede yağlı boya ve karakalem tekniklerini öğrenen Altunsoy'un çizdiği doğa ve hayvan büyük beğeni topluyor. Resim sanatının kendisi için bir terapi olduğunu kaydeden Altunsoy, resim sanatına olan sevgisiyle hastalığını yeneceğini söyledi. Yürüme güçlüğü çekmesine rağmen derslerini aksatmadığını belirten Altunsoy, "Resim yaparken adeta farklı bir dünyaya yolculuk ediyorum. Ruhumu dinlendiriyor. Mutlu ve huzurlu oluyorum. Tedavi gördüğüm bu dönemde resim yapmak beni terapi ediyor. Moral ve motivasyonumu arttırıyor. İmkanım el verdiği sürece resim yapacağım. Resim sayesinde hastalığımı yeneceğime inanıyorum" dedi.

MEHMET KAVAS

Resimli terapi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN