• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Fabrika gibi lise

Fabrika gibi lise

10.05.2018, 16:30 Güncelleme Tarihi: 10.05.2018,16:30

Aydın’da meslek lisesi öğrencileri gıda laboratuvarında ürettiği turşu, reçel ve yoğurt başta olmak üzere 20 çeşit gıdayı satışa çıkardı. Ürünler, doğal ve katkısız olmasının yanı sıra kalite ve güvenirliğiyle yoğun talep görüyor

Aydın'ın Efeler ilçesindeki Murat-Hale Küçükoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, hayvansal ve bitkisel ürünler üretiyor.
Gıda laboratuvarında tamamen doğal ve katkısız yapılan bu ürünler, okulda belirli günlerde satışa sunuluyor.
Bin bir zahmetle üretilen turşu, makarna, reçel, yoğurt, hurma, papatya, portakal tozu, limonata, zeytin, kivi ve elma başta olmak üzere 20 çeşit ürün, kalite ve güvenirliğiyle yoğun talep görüyor.
Adeta fabrika gibi üretim yapan lisede öğrenim gören öğrenciler de mesleki hayatı başlamadan önce tecrübe kazanıyor.

"ÜRÜNLERE İLGİ YOĞUN"

Yaptıkları ürünleri kermes ve fuarlarda satışını gerçekleştirdiklerini belirten Gıda Teknolojileri Öğretmeni Saadet Ekiz, "Öğrencilerimizle ürettiğimiz bu ürünleri, kermes ve fuar dışında okulumuzda haftanın belirli günlerinde açtığımız stantta satışa sunuyoruz. Ürünlerimizi almak isteyen vatandaşlarımız, okula geliyor ve çok uygun fiyatlarla istedikleri ürünü satın alabiliyor. Satışımızdan elde ettiğimiz kazançla, gıda laboratuvarına malzeme alarak ihtiyaçlarımızı karşılıyoruz. Ürünlerimiz tamamen doğal ve katkısız. Ürünlerimize yoğun bir ilgi var" dedi.

Yaptıkları üretimlerin kendilerine büyük katkı sağladığını belirten 11'inci sınıf öğrencisi Sezin Sıdra, "Bu ürünleri yaparak bilgi edinmemizin yanı sıra tecrübe kazanıyoruz. Okulumuzda edindiğimiz bilgi ve tecrübelerle ilerleyen dönemlerde yaptığımız ürünlerin satışını gerçekleştireceğim bir işyeri açmayı planlıyorum. Böylelikle ülke ekonomisine katkı sağlamak istiyorum" dedi.

Fabrika gibi lise haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN