• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Yamaç paraşütüne Çin’den destek var

Yamaç paraşütüne Çin’den destek var

11.05.2018, 00:00

Çin Halk Cumhuriyeti Guizhou Eyaleti Dağ ve Açık Hava Sporları Bakan Yardımcısı Xiang Wenming başkanlığındaki heyet, Çameli'ye gelip Güney Ege Kalkınma Ajansı ile Çameli Belediyesi işbirliğinde oluşturulan 'Taş Konaklar'da geceledi. Heyet bu süreçte Yamaç Paraşütü Ön Dünya Kupası'nın yapılacağı Çameli Belediyesi ile anlaşmaya vardı, kardeş şehir olma yolunda olumlu adımlar atıldı ve 'İyi Niyet Protokolü' imzalandı. Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan ile görüşen heyet, her iki bölgenin de doğa ve macera sporları turizminin benzer olduğu için; turizmin, her iki bölgede geliştirilmesi konusunda görüş birliğine vardı.

OLUMLU BİR ADIM

Heyetin Çameli'yi ziyaret etmesinden memnun kalan Belediye Başkanı Arslan, işbirliği yapmak istemelerinden dolayı heyete teşekkür etti. Başkan Arslan, heyete Çameli Üreten Kadınlar Derneği Kadınlar Derneği tarafından yapılan yöreye özgü desenlerini barındıran el dokuma ve kök boyasından yapılmış olan kilim hediye etti. Çamelilileri Çin'nin Guizhou Eyaleti'ne davet eden Heyet Başkanı Wenming, kardeş şehir olma yolunda önemli bir adım atıldığını vurguladı.
Çameli'yi ziyaret etmelerinin onlar için ne kadar isabetli bir karar olduğunu belirten Wenming, en kısa sürede işbirliği çalışmalarının başlaması temennisinde bulundu.

MELİH DEMİRTAŞ

Yamaç paraşütüne Çin’den destek var haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.