• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Cannes’da fark yarattı

’de bir arkadaş grubunun amatör olarak kendi imkanlarıyla çektiği “Karanlıkta Kalanlar”, 71. ’nde seçkileri arasına girdi

Cannes’da fark yarattı

22.05.2018, 00:00

Kısa film dalında '71. Cannes Film Festivali'ne katılan "Karanlıkta Kalanlar" büyük bir başarıya imza attı. İzmirli bir arkadaş grubunun çektiği film, 7 bin yapım arasından kısa film seçkileri arasında girdi, gösterim hakkı kazanan 4 bin eserden biri oldu.
Filmde başrolde oynayan Çağrı Öztürk çocukluk döneminden bu yana sinema sektörüne ilgisinin olduğunu vurguladı.
Ayla Algan'dan oyunculuk eğitimi aldığını belirten Öztürk daha önce birçok filmle festivallere başvurduklarını söyledi.

COCUK GELINLERIN DRAMI

Öztürk, Cannes Film Festivali'nin en prestijli gösterim ortamlarından biri olduğunu, bundan dolayı yönetmen arkadaşı Selçuk Uyan ile bu festival için film çekmeye karar verdiklerini belirtti. Öztürk maliyetini kendi imkanlarıyla karşıladıkları filmin önemli bölümünü belediye otobüsünde çektiklerini kaydetti. Amatör oyuncularla üniversite öğrencilerinin de rol aldığı filmde, çocuk gelinlerin dramına yer veriliyor.

Cannes’da fark yarattı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA