• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Motorcu dediğin duyarsız kalmaz

Motorcu dediğin duyarsız kalmaz

28.05.2018, 17:41

Motosiklet Derneği üyeleri, “Kadının Adı Var” isimli tek perdelik bir oyun sahneledi. Dernek üyeleri kendileri yazdı, oynadı ve “kadına şiddete hayır’ dedi

İzmir Motosiklet Derneği üyeleri, kadına yönelik şiddete, hazırladıkları tiyatro oyunuyla "hayır" dedi. Dernek üyeleri, İzmir Ekonomi Üniversitesi Konferans Salonu'nda kadına şiddete hayır temalı "Kadının Adı Var" isimli tek perdelik oyunu sahneledi. Yazıp sahneye koydukları oyunla izleyicinin karşısına çıkan 10 üye, oyun sonunda dakikalarca ayakta alkışlandı. İzmir Motosiklet Derneği Kadın Kolları Başkanı Sultan Topçu geçen yıl tiyatro topluluğu kurduklarını söyledi.

GELİRİ SIĞINMA EVLERİNE

İlk olarak fiziksel ve cinsel istismara uğramış kız çocukları için "İzmir Motosiklet Kumpanyası" adı altında tiyatro oyunu sahnelediklerini belirten Topçu, "Bugün sahneye çıkan oyuncularımız daha önce tiyatro sahnesine çıkmamış kişilerden oluşuyor. Oyunu ilk defa bu akşam sahneliyoruz" dedi. Topçu, "Elde ettiğimiz gelirle Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na bağlı kadın sığınma evlerine destek vereceğiz. Toplumun kanayan yarasına motorcu olarak duyarsız kalmadığımızı göstermek istiyoruz" dedi.

Motorcu dediğin duyarsız kalmaz haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN