• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’da dev gala

Fuar’da dev gala

07.06.2018, 17:28

ve Balesi, sezonu yarın akşam muhteşem bir konserle kapatıyor

İzmir Devlet Opera ve Balesi, sezon sonu gösterisini 9 Haziran Cumartesi akşamı saat 21.00'de Kültürpark Atatürk Açıkhava Tiyatrosu'nda sunacak. Dünya sahnelerini süsleyen ve en çok tercih edilen opera aryaları, düetleri, koral bölümleri, uvertürleri ile çeşitli operet ve müzikallerden bölümlerin seslendirileceği konserde 250 kişiden oluşan İZDOB solistleri, orkestrası, korosu, balesi, çocuk korosu ve çocuk balesi görev alacak.

RUMEN ŞEF YÖNETECEK

Gala Konseri konuk Rumen şef Vladimir Lungu yönetecek.
Barış Meydan'ın sahnelemesi ile sunulacak konserin solistleri; sopranolar Nazlı Alptekin, Eylem Demirhan Duru, Derya Kırcalı Gürlük, mezzosoprano Ebru Kaptan, tenorlar Lorenzo Mok Arranz, Erdem Erdoğan, Aydın Uştuk, baritonlar Gökhan Koç ve Tamer Peker ile bas Teyfik Rodos.
İzmir Devlet Opera ve Balesi Korosu'nu konuk Yunan asıllı İtalyan şef Costantino Petridis hazırlayacak.

Fuar’da dev gala haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN