• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Otizmli çocuklara atla terapi

Otizmli çocuklara atla terapi

07.06.2018, 16:53

Başkanı Haluk Alıcık tarafından 2013 yılında hayata geçirilen Otizmli Çocuklara Atla Terapi Uygulaması 120 öğrenciyle devam ediyor

Nazilli'de otistik ve down sendromlu çocuklar, at üzerinde terapi olarak bilinen hipoterapi ile rahatlıyor. Kuzeytepe Atlı Spor Kulübü'nde haftada iki gün olmak üzere uzman eğitmenler tarafından hipoterapi uygulanan çocuklar, hem zihinsel gelişimlerini hem de günlük aktivitelerini destekleme fırsatı yakalıyor.

YÜZLERİ GÜLÜYOR

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, projeye katılan özel çocukları ziyaret etti.
Sosyal projelere önem verdiklerini kaydeden Başkan Alıcık, "Otizmli Çocuklara Atla Terapi uygulamamızı 2013 yılında hayata geçirdik. Otistik ve down sendromlu çocuklarımızın zihinsel ve fiziksel gelişimi için bu uygulamayı çok önemsiyorum. Uzmanlar da atla terapinin engelli çocukların zihinsel gelişiminde büyük rol oynadığı üzerinde duruyor. Uygulamayı hayata geçirdiğimiz günden beri çok güzel geri dönüşler, olumlu sonuçlar aldık. Güzelköy özel Eğitim İş Uygulama Merkezi ve Süleyman Efendi İlkokulu'nda eğitim gören 120 otistik ve down sendromlu öğrencimizle projemiz sürüyor" dedi.

Alıcık, özel insanların yüzünü güldürmekten mutluluk duyduğunu ifade ederek, "Projeye başladığımız ilk günlerde atlara çekingen yaklaşan hatta korkan çocuklarımız şu an rahatlıkla atlarla vakit geçirebiliyorlar. Onları mutlu görmek atla terapi uygulamamızın başarıya ulaştığının en büyük kanıtı.
Evlatlarıma göstermiş oldukları cesaret ve özgüven için teşekkür ediyorum. Nazilli Belediyesi olarak kendilerinin her zaman en büyük destekçileriyiz" diye konuştu.

KAZIM YÖRÜKCE

Otizmli çocuklara atla terapi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN