• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Çocuğunuzun başarısını sakın karneyle ölçmeyin

Çocuğunuzun başarısını sakın karneyle ölçmeyin

12.06.2018, 00:00

Okullar yaz tatiline girerken Özel Üç Elma Anaokulu Kurucularından Psikolog Bahar Güneş, velilere karne konusunda önemli uyarılarda bulundu.
Hem öğrenciler hem de veliler için heyecan verici bir belge olan karnenin öğrencinin mevcut gelişim durumunu gösterdiğini belirten Bahar Güneş, sonuçları etkileyen pekçok faktör olduğunu ifade etti.Anne ve babaların çocukların başarısını sadece karnedeki notları üstünden değerlendirmemesi gerek tiğini vurgulayan Güneş, karnenin yalnızca öğrencinin performansını yansıtmadığını, aynı zamanda aile, öğretmen ve okulun da performans raporu olduğunu söyledi. Karnenin yalnızca bir sonuç olduğunu kaydeden Psikolog Bahar Güneş, çocuğun bazı derslerde daha düşük puanı olmasının, onun bilgi düzeyini göstermediğini, bu nedenle düşük puanların cezalandırma; yüksek puanların da ödül aracı olarak kullanılmaması gerektiğinin altını çizdi.

Çocuğunuzun başarısını sakın karneyle ölçmeyin haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA