• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Şifa kaynağı Kursunlu’ya bayram bereketi

Şifa kaynağı Kursunlu’ya bayram bereketi

13.06.2018, 16:58

Salihli Kurşunlu Kaplıcaları, , , gibi illerden gelen tatilcilerin gözdesi oldu. Kurşunlu bayramda yüzde yüz doluluk oranına ulaştı

Salihli'nin doğal güzelliklerinin yanı sıra şifalı sularıyla da ünlü Kurşunlu Kaplıcaları'nda Ramazan Bayramı tatili dolayısıyla yoğunluk yaşanıyor. İzmir'in yanı sıra İstanbul, Ankara, Zonguldak gibi illerden bayram tatilini geçirmek için Kurşunlu Kaplıcalarına gelen tatilciler nedeniyle tesislerde doluluk oranın yüzde 100'e ulaştı.

TEDAVİ EDİP RAHATLATIYOR

Belediye tarafından işletilen kaplıcaların müdürü Ali Yıldırım, Ramazan Bayramı tatilini fırsat bilen yerli turistlerin doğal güzelliklerinin yanı sıra şifalı suları ile ünlü kaplıcalara yoğun ilgi gösterdiğini söyledi. Yıldırım, yerli turistlerin bayram tatillerini hem sessiz ve doğa ile iç içe hem de magnezyum ve kükürt ağırlıklı özelliğe sahip kaplıca suyunun birçok hastalığa iyi gelmesi nedeniyle kaplıcaları tercih ettiğini söyledi. Yıldırım, şöyle konuştu: "Kurşunlu Kaplıcaları, Ege Bölgesinde şifalı suları ile ün yapan bir kaplıca. Magnezyum ve kükürt ağırlıklı özelliğe sahip olan kaplıca suyu, başta romatizmal hastalıklar olmak üzere cilt hastalıkları, kadın hastalıkları, solunum yolu hastalıklarına tedavi edici ve tedavi tamamlayıcı bir özelliğe sahip. Bu nedenle tesislerimizin tercih edilmesinde ilk etken bu şifalı sulardır. Bunun yanı sıra derin bir vadi içerisinde yer alan kaplıcalarımız tam anlamıyla doğa ile iç içe. Bozdağların eteklerinden gelen ve kaplıcamızın da içinde bulunduğu vadiden geçen Kurşunlu Deresi gün boyu huzur veren sesiyle, ormanın verdiği bol oksijenle, tam anlamıyla saklı bir cennet."

MÜŞTERİ KABUL ETMİYOR

Yıl içerisinde yüzde 80'lere ulaşan doluluk oranının bayram tatillerinde yüzde 100'e çıktığını belirten Yıldırım, "Bayram tatillerini doğa ile iç içe geçirmek ve şifalı sulardan da faydalanmak isteyen vatandaşlarımız her yıl olduğu gibi Kurşunlu Kaplıcalarına yine yoğun bir ilgi gösterdi. Şu anda tesislerde doluluk oranımız yüzde 100'e ulaşmış durumda. Artık müşteri kabul edemiyoruz. Bayram tatili sonrasında da doluluk oranının bir süre daha bu rakamlara yakın seyredeceğini düşünüyoruz" dedi.

TÜM HİZMETLER VAR

Tesislerin Salihli Belediyesi bünyesinde işletildiğini belirten Yıldırım "Tesislerimiz kafeteryası, marketi, lokantası, manavına ve camisi ile vatandaşlarımızın tüm ihtiyaçlarını karşılıyor" dedi.

Emre SAÇLI

Şifa kaynağı Kursunlu’ya bayram bereketi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN