• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

nöbeti

Sörf nöbeti

04.07.2018, 16:46

Türkiye’nin en iyi Kiteboard sporunun yapıldığı ’nın Gökova körfezinde köylülerle rüzgar sörfçüleri arasında kavga bitmiyor. Köylüler dernek kurup sahili kaptırmamak için plajda 24 saat nöbet tutuyor, sınırı aşan sörfçüleri kovalıyor

Muğla'nın Ula İlçesi'ne bağlı Akçapınar sahili her yıl binlerce yerli ve yabancı rüzgar sörfü tutkununu ağırlıyor.
Ancak sahilde sörfçülere tahsis edilen alan, sporcu sayısının artmasıyla gün geçtikçe daraldı. Sörf tutkunları bu nedenle Akçapınar ve Gökçe sahiline inmeye başladı.

Bu da kavganın fitilini ateşledi. Burada denize girip piknik yapan köylüler, sahili terk etmeyen sörfçülere savaş açtı. Dernek kuran yöre halkı sahilde sırayla 24 saat nöbet tutuyor.

Gökova körfezinde 30 yıldır balıkçılık yapan Hüseyin Bacak, "Geçimimizi yıllardır denizden sağlıyoruz. Sörfçülerin kayaklarının altındaki bıçak, bu bölgede yaşayan sümüklü kefal türünün yuvalarını bozuyor, balıkları yaralıyor. Hafta sonu ailemiz ile birlikte sahilde denize girip piknik yapmak istiyoruz. Fakat sörfçüler rahatsız ediyor. Huzurumuz kalmadı. Çaresiz dernek kurup burada nöbet tutmaya başladık" diye konuştu.

VURAL EFECİK

Sörf nöbeti haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN