• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Liseli Emre’den sokaktaki dostlara mobil uygulama

Liseli Emre’den sokaktaki dostlara mobil uygulama

10.07.2018, 16:46

Emre Tunalı, sokak hayvanlarının bakımı ve beslenmesine olanak sağlayan “mobil uygulama” geliştirdi. uygulama şu an , , ve illerini kapsıyor

Lise öğrencisi Emre Tunalı'nın geliştirdiği mobil uygulama sokak hayvanlarının bakımı ve beslenmesine olanak sağlıyor. "Onlara Kucak Aç" adını verdiği mobil uygulama, özellikle kenar mahallelerde bulunan, yeterince yardım eli uzatılamayan sokak hayvanlarının izlenmesi, bakımı ve beslemesini amaçlıyor.

ADİL BESLENME

17 yaşındaki Tunalı, kendisinin de arkadaşlarının da hayvanlara yardım ettiğini, fırsat buldukça onları beslediklerini ancak bu konuda daha geniş kitlelerle hayvanları buluşturmayı amaçladıklarını söyledi. Bugünün teknolojisiyle bunun mümkün olduğunu anlatan Tunalı, "Ülkemizde sokaklarda yaşayan ve bizlere muhtaç olan çok sayıda hayvan var. Bu sadece ülkemizde değil tüm dünyada var ve sayıları çok fazla. İşlek yerlerdeki hayvanlar barınıp, beslenebilirken, kenar mahallelerdeki sokak hayvanları ise hem beslenemiyor hem de barınmak için daha fazla insanlara ihtiyaç duyuyor. Buradan yola çıkarak eşit ve adil beslenmeyi sağlamak amacıyla mobil uygulama geliştirdik" diye konuştu.

İZMİR'DE GEÇERLİ

Tunalı, uygulamanın şu an Eskişehir, Kütahya, İstanbul ve İzmir illerini kapsadığını belirtti. Tunalı, uygulamanın çalışma prensibine ilişkin şu bilgileri verdi: "Uygulama ile harita üzerinde tüm ilçeleri, sokakları ayırdık. İlgili sokağa girdiğiniz taktirde belediyeden alınan veriler doğrultusunda nerelerde sokak hayvanları olduğu işaretlenmiş biçimde karşınıza çıkıyor. Uygulamada besleme yapılan bölgeler var, oraya tıklayıp il, ilçe, tarih ve saat ile görebiliyorlar."

Liseli Emre’den sokaktaki dostlara mobil uygulama haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN