• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’da

Bodrum’da jet turizm
Giriş Tarihi: 19.7.2019

ile ABD Başkanı ’ın ortağı Hintli işadamı Basant Bansal’ın aralarında yer aldığı pek çok zengin ve ünlü kişi, ’nın cenneti ’a özel jetlerle geliyor. Jetlerin günlük kirası 30 ile 50 bin dolar arasında değişiyor

Muğla'nın Bodrum ilçesinde tatil yapmak isteyen iş adamları, ünlü oyuncular ve yüksek gelir grubuna dahil olan turistler, son zamanlarda özel jetleri tercih etmeye başladı. Özel jetleri ile Milas-Bodrum Havaalanı'na gelenlerin sayısında artış olduğu öğrenildi. Birçok Türk işadamı da Bodrum'a özel uçaklarıyla geliyor.

SERVET HARCIYORLAR
Türkiye'nin en önemli turizm merkezlerinden Muğla'nın Bodrum ilçesi, her yıl yurt içi ve yurt dışından çok sayıda zengin turisti misafir ediyor. Son yıllarda, özel yatları tercih edenlerin yanı sıra özel jetlerle gelenler de dikkat çekiyor. Yoğun bir hava trafiğine sahne olan Milas-Bodrum Havaalanı'na zengin turistleri getiren ve her biri servet değerinde olan jetlerin günlük kirası da 30 ile 50 bin dolar arasında değişiyor. Zenginler, 7 ve 9 kişilik jetlere Ankara'dan 30, İstanbul'dan da 50 bin dolar ödeyerek Milas-Bodrum Havaalanı'na geliyor, buradan da lüks araçlarla Bodrum'a ulaşıyor.

OSCARLI YILDIZIN TERCİHİ

Oscar ödüllü sinema oyuncusu Nicole Kidman da özel uçakla Bodrum'a gelen ünlüler arasında yer alıyor. Hindistan'ın en zengin ve ünlü ailelerinden olan ünlü gayrimenkul şirketi M3M Group'un Başkanı ve ABD Başkanı Donald Trump'ın ortağı Basant Bansal da, oğlunun düğününü geçtiğimiz yıl Bodrum'da yaptı. Hindistan'ın en zenginleri, 15 özel jet ile Milas-Bodrum Havaalanı'na, buradan da lüks araçlarla Bodrum'a geldi.

100 ZENGİN TÜRK!
TÜRK zenginlerin birçoğu da Bodrum'a özel uçaklarıyla geliyor. Fiyatları 11 ile 45 milyon dolar arasında değişen uçaklara sahip olan Nihat Özdemir, Hamdi Akın, Yüksel Yıldırım, Acun Ilıcalı, Nurettin Çarmıklı, Mehmet Ali Aydınlar, Fuat Tosyalı, Ferit Şahenk, Mehmet Nazif Zorlu ve Mehmet Emin Karamehmet gibi isimler başta olmak üzere 100'den fazla Türk işadamı, Bodrum'a gelmek için çoğu zaman özel uçaklarını kullanıyor. Türkiye'den 150'ye yakın kişinin özel jet uçağı olduğu belirtiliyor.

DENİZ DE UÇTU!
ESKİ manken Deniz Akkaya, geçtiğimiz günlerde Bodrum'dan İstanbul'a tarifeli uçak yerine 9 bin dolara kiraladığı özel jetle geldi. Deniz Akkaya, bindiği özel jetten de bol bol paylaşım yaptı.

ADEM ÜLKER

Bodrum’da jet turizm haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN