• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

annelerini niye görmüyorsun Cem’

‘Diyarbakır annelerini niye görmüyorsun Cem’
Giriş Tarihi: 10.9.2019

Sosyal medyayı aktif olarak kullanmasına rağmen, ’nın elindeki çocuklarını kurtarmak için mücadele veren anneleri ile ilgili bir tek paylaşım bile yapmayan Yılmaz’a tepki yağdıran Twitter kullanıcıları, “İnsan ayrımı yapmadığını göster” dedi

Evlatlarını, hain terör örgütü PKK'nın elinden kurtarmak için gözyaşı döken ve Diyarbakır HDP İl Binası önünde eylem başlatan annelere Türkiye'nin dört bir yanından destek yağarken, bazı sanatçılar bu acı gerçeği görmezden gelmeyi tercih ediyor. Bu sanatçılardan biri de ünlü komedyen Cem Yılmaz... Kamuoyunda "Diyarbakır anneleri" olarak bilinen kadınlar, çocuklarına kavuşmak için adeta bir savaş veriyor.

HALA SESSİZ...

HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde eylem yapan anneler, dağa kaçırılan çocuklarını bulmaya çalışıyor. Eyleme katılan ailelerin sayısı artarken, bugüne kadar pek çok toplumsal olaya sanal alemde destek veren Cem Yılmaz, konuyla ilgili hiçbir yorum, paylaşım yapmadığı gibi sessizliğini korudu. Ancak Yılmaz'ın bu sessizliği ve yaşanan acı dramı görmezden gelmesi, bir süre sonra bazı sosyal medya kullanıcılarının sert eleştirilerine neden oldu. Bir tweet atarak, kısa süre sonra İzmir'e geleceğini duyuran Cem Yılmaz'ın bu paylaşımının altına yorum yapan bazı kullanıcılar, ünlü komedyenin Diyarbakır anneleri ile ilgili paylaşım yapmamasına tepki gösterdi.

İŞTE O TEPKİLER

Sosyal medya kullanıcıları, Cem Yılmaz'ın paylaşımının altına, "İki kelime de Diyarbakır anneleri için söylesen de, ayrım yapmadığını göstersen", "Yüzlerce insan Diyarbakır anneleri için bir şey söylemeni bekliyor. Halkın toplumun sanatçısısın ya. Her ağaca her sosyal olaya tepkiniz oluyor ya ondan", "Bir kere Diyarbakır anneleri demedin" diyerek ünlü komedyenin duyarsızlığına isyan etti.

‘Diyarbakır annelerini niye görmüyorsun Cem’ haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN