• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Üzüm tanesinde gençlik aşısı saklı!

Üzüm tanesinde gençlik aşısı saklı!
Giriş Tarihi: 10.9.2019

Yüksek orandaki besleyiciliği ve zengin antioksidan içeriği ile bir lezzet ve sağlık deposu olan üzüm, hücrelerin yaşlanmasını engelliyor

En sevilen meyvelerden biri olan üzüm sağlığa olan faydaları ile dikkat çekiyor. Yazları taze, kışları ise kuru olarak tüketilebilen üzüm, içerdiği 20'den fazla antioksidan sayesinde hücreleri yeniliyor. Bu lezzetli meyve, kansere karşı da koruyor. Çekirdeği ile birlikte tüketilirse sağladığı fayda artıyor. Ancak şeker oranı yüksek bu meyveyi diyabet hastalarının dikkatli tüketmesi gerekiyor.

BAĞIŞIKLIĞI ARTIRIYOR

Beslenme Danışmanı Dyt. Vildan Çelik, üzümün sağlığa faydaları hakkında bilgi vererek, "Yetiştiriciliği binlerce yıl öncesine dayanan üzüm Anadolu, Yakın Doğu ve Avrupa'da ekimi yapılan en eski meyvelerden biridir. Dünya genelinde 20'den fazla üzüm çeşidi bulunmaktadır. Üzüm meyvesi, asma yaprağı ve çekirdeğiyle yüksek besleyici ve zengin antioksidan içeriğine sahiptir. Yüksek antioksidan içeriği sayesinde diyabet, kanser, hücre yaşlanması ve kalp hastalığı gibi hastalıklara iyi gelmekte, bağışıklık sistemini desteklemeye yardımcı olmaktadır. Yaşlanma etkilerini geciktirerek sağlıklı yaş almayı desteklemektedir" diye konuştu.

Üzüm tanesinde gençlik aşısı saklı! haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN