• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

“Ispanağı ikinci kez ısıtmayın”

Son günlerde üst üste gelen kaynaklı besin zehirlenmelerini değerlendiren Dr. Serhat Koran, ıspanağın sık sık ısıtılarak yenmesinin de zehirlenmelere neden olabildiğini söyledi.

“Ispanağı ikinci kez ısıtmayın”
Giriş Tarihi: 8.11.2019

Son günlerde üst üste gelen ıspanak kaynaklı besin zehirlenmelerini değerlendiren Dr. Serhat Koran, ıspanağın sık sık ısıtılarak yenmesinin de zehirlenmelere neden olabildiğini söyledi. Koran, ıspanağın çok faydalı bir sebze olduğunu belirterek, "Burada dikkat edilmesi gereken ıspanak sık sık ısıtılarak yenmemesi gereken bir bitki. Çünkü içindeki nitrat maddesi, ısındıkça nitrite dönüşebilen bir madde, bu yüzden tekrar tekrar ısıtılması zehirlenmelere neden olabilir" uyarısında bulundu.

“Ispanağı ikinci kez ısıtmayın” haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA