• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Vefalı Virjin

’ karakteriyle tanınan ’nun vasiyeti resmi olarak açıklandı. Usta sanatçı, uzun yıllar yanından ayrılmayan yardımcısı ’yı unutmadı ve emeklerinin karşılığında marka lüks cipini kendisine bıraktı

Vefalı Virjin
Giriş Tarihi: 17.10.2020

Geçtiğimiz Temmuz ayında tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden, Seyfi Dursunoğlu'nun vasiyeti resmi olarak açıklandı. 'Huysuz Virjin' karakterini yaratan sanatçının tüm mal varlığını kime ya da hangi kurumlara bıraktığı İstanbul Anadolu 21. Sulh Hukuk Mahkemesi'nde ortaya çıktı. 87 yaşında hayata gözlerini yuman Seyfi Dursunoğlu'nun vasiyetinde en çok dikkat çeken kısım ise, yıllarca yardımcılığını üstlenen Ümit Yazıcı'ya Land Rover marka cipini bırakması oldu.

VERDİĞİ SÖZÜ TUTTU
Sanat camiasında vefalı olmasıyla bilinen Dursunoğlu'nun, vasiyetini yazarken yardımcısını bile unutmaması dikkat çekti. Üsküdar'daki evini röportajlarında bahsettiği gibi Çağdaş Yaşamı Destekleme Vakfı'na bırakan sanatçı, bu sözünü de tutmuş oldu. Merhum sanatçı, evinde yer alan şahsi eşyalarını ise yeğeni Güliz Buyrukbilen'e bıraktı. Seyfi Dursunoğlu'nun iki mirasçısı vasiyet okunurken yer almadığı için 24 Aralık'ta ikinci bir celse daha düzenlenecek.

Vefalı Virjin haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA