• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Burun estetiğinde izsiz ameliyat konforu

Burun estetiğinde izsiz ameliyat konforu

13.7.2021

EKOL Balçova Tıp Merkezi'nden Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Serkan Aslan, "Burun estetiği ameliyatlarında hem açık hem de kapalı tekniğin kullanılabileceğini söyledi. Opr. Dr. Serkan Aslan, "Her iki ameliyatı da yapma konusunda deneyimli bir cerrah, hastanın var olan burun problemlerini değerlendirir. Hasta isteğini de göz önüne alarak uygun tekniği belirler. Her iki teknikte de istenilen sonuca ulaşılabilmektedir" dedi.

Açık yöntemde burun alt kısmına kesi yapıldığını belirten Opr. Dr. Serkan Aslan, "Kapalı yöntemde kesilerin hepsi içeridedir bu yüzden iz olmaz" dedi

KAPALI TEKNİĞİN AVANTAJLARI
Burun estetiği sonrası iyileşme süreci çok daha hızlıdır. Ameliyatta teknik açıdan hiçbir damar ve sinir kesilmez, bu nedenle burun
ucunda uyuşukluk oluşmaz. Yüzde ödem ve göz çevresinde morluk oluşma riski çok daha düşüktür. Bir hafta içinde hasta normal hayatına devam edebilir.

1 YILDA TAMAMEN İYİLEŞİR
6 hafta içinde iyileşme başlar, ortalama 1 yıl içinde iyileşme tamamlanır. Eğer hastanın ikinci ameliyatıysa ve burun ucunda sorun yoksa ya da burun ucundaki tahribat azsa yine kapalı yöntem tercih edilebilir. Benim kişisel tercihim dokuya daha az hasar vermesi nedeniyle öncelikle kapalı teknik rinoplastidir.

Burun estetiğinde izsiz ameliyat konforu haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.