• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608
Ustalar İzmir’de bulusuyor KAHRAMAN DURAK Ustalar İzmir’de bulusuyor Tüm yazıları
Giriş Tarihi: 20.02.2018, 00:00

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen "Büyük Efes Sanat Günleri 2018", sanatseverlerle 23- 25 Şubat tarihleri arasında buluşacak 'Büyük Efes Sanat Günleri' sanat galerilerini, sanatçı ve sanat aktörlerini bir araya getirecek. Büyük Efes Sanat Günleri'ne özel olarak projelendirilen iki önemli eser ve sanatçıları etkinlik boyunca İzmirle buluşacak. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde eğitimini Adnan Çoker'in, Yusuf Taktak'ın ve Mustafa Ata'nın atölyelerinde tamamlayan, Erzurumlu Çılgın Doçent olarak tanınan Prof. Mehmet Kavukçu'nun yaklaşık 2000 parçadan oluşan "Evrensel Devinim" isimli eseri Swissotel İzmir'in Kongre Merkezi Girişi'nde, Belkıs Balpınar'ın "Modern ArtKilims" serisinden modern dokuma halı eserleri Swissotel İzmir'in "Zaman Tüneli"nde sanat günleri süresince sanatseverlerle buluşacak.

KARADAĞ'DAN İMZA GÜNÜ

Dört kitabı İngilizce'ye çevrilen ve yurtdışında severek okunulan ayrıca "100 Yılın Fotograf Sanatını" 12 ciltte kaleme alan sanatçı Çerkes Karadağ'ın kitap imza günündeki paneli, gazeteci-yazar Ayçe Bükülmeyen ile Mehmet Kavukçu'nun "Yersiz Yurtsuz Performanslar" üzerine söyleşisi, Doç. Dr. Aslı Ceylan Öner ile Arda Işık'ın "Kentsel Akupunktur Stratejisi'nde Sanat Objesinin Yeri" üzerine söyleşisi ve tüm etkinlik programları sanatseverleri ücretsiz olarak Büyük Efes Sanat Günleri'nde 23-25 Şubat arasında Kordon Salonu'nda bekliyor.

KAHRAMAN DURAK

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
GÜNÜN YAZARLARI
BİZE ULAŞIN