JET HIZIYLA EL KOYDULAR

Giriş Tarihi:02.11.2016, 11:10 Güncelleme Tarihi:03.11.2016, 00:13
Stat yenilenmesinin önünü açan imar tadilatının ardından, Altay ve İzvak başkanları Ankara’ya gitti. Milletvekilleri Hamza Dağ, Atilla Kaya ve Gençlik Spor Genel Müdür Yardımcısı Dursun Türk ile görüşüp, müjdeyle döndü

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi, iki gün önce özel gündemle toplanarak, Alsancak Stadı'nda başlatılacak yenileme çalışmalarının önündeki engeli kaldırdı, Ankara zaman kaybetmeden stadı İzmirli futbolseverin hizmetine sunmak için kolları sıvadı. 2014'te depreme dayanıksız olduğu için kapatılan ve yıkımı tamamlanan stadın, hazırlanan yeni projeyle yeniden inşası için, imar plan tadilatı gerekiyordu. Önce Konak, ardından da İzmir Büyükşehir Belediyesi Umurbey Mahallesi'ndeki 22 bin 600 metrekarelik araziyi "Stadyum Alanı" olarak belirleyen 1/1000 ölçekli planı kabul etti. Bu kararın hemen ardından Altay Başkanı Özgür Ekmekçioğlu, İzmir Gücü Spor Vakfı Başkanı Ali Erten soluğu Ankara'da aldı.

İnşaat 2017'de başlayacak

Başkent'te AK Parti İzmir Milletvekilleri Hamza Dağ ve Atilla Kaya'nın yakın ilgisiyle karşılanan Ekmekçioğlu ve Erten, Dağ ve Kaya ile birlikte, Gençlik Spor Bakanlığı yetkilileriyle bir araya geldi. Gençlik ve Spor Genel Müdür Yardımcısı Dursun Türk ile görüşen Erten ve Ekmekçioğlu, İzmir'e müjdelerle döndü. Daha önce Başbakan Binali Yıldırım ile de görüştüklerini ve Yılıdırım'ın bu konuyla yakından ilgilendiğinin altını çizen Ekmekçioğlu, "Bakanlığın yeni stat projesini en kısa zamanda hazırlayacağının bilgisini aldık. İnşaatın da 2017'de başlayacağını müjdeleyebilirim.
Proje mimarı Alper Aksoy'u İzmir'e davet ettik. 15 gün içinde İzmir'e gelip etüt çalışmasına başlayacağını öğrendik. Stadın tahminlerden çok önce hizmete açılacağını düşünüyoruz" dedi.

Tribünler kapalı

Bu ay içinde ihalesinin yapılması beklenen yeni Alsancak Stadı'nın projesi de hazırlandı. 2 yıl içinde bitirilmesi plandığı bildirilen yeni stat, projesinde tribünlerin sahaya yakınlığı ile de bambaşka bir görünüme kavuşacak. Yeni statta iki tribünü de kapalı olacak. Uluslararası standartlara göre inşa edilecek stadın kale arkası bölümleri olmayacak. Kale arkası tribünlerinde giriş çıkış kapıları yer alacağı öğrenildi.
Stadın altında ticari alanlar ile sosyal alanların yanı sıra otopark yapılacak.

Teşekkür etti

Altay Başkanı Özgür Ekmekçioğlu, Alsancak Stadı'nın yenilenmesi, Karşıyaka ve Göztepe statlarının yapımı konusunda, sürecin hızlanması için talimat veren Başkanımız Binali Yıldırım ile İzmir milletvekilleri Hamza Dağ ile Mahmut Atilla Kaya'ya teşekkür etti. Ekmekçioğlu, "Artık içimiz rahat, Başkent'te Alsancak için düğmeye basıldı. Milletvekillerimiz bu işi yakından takip ediyor" şeklinde konuştu

MURAT ARABACI

kalan karakter 1000

Altay Altay

ALSANCAK ALTAY'IN ANASININ AK SÜTÜ GİBİ HELALİDİR.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 06.11.2016 15:03
Bassmaneli Bassmaneli

Sportif başarılarla veya lafla STAD üzerinde hak kazanılmıyor tarihe açın bakın diyenler tarihe iyi baksınlar yüzme havuzu VE kapalı spor salonunun bulunduğu arazi ALTINORDU NUN TAPULU antreman sahasıyken koca araziyi GSM ye ne karşılığında vermiştir ALTINORDU kulübü protokolde herşey açık açık belirtilmiştir bu arazi üzerine beş katlı bir bina VE sportif faaliyetlerin devamı için ALSANCAK STADININ kullanım hakkı tapuya tescil ettirilmek kaydıyla diye belirtilmiştir bugün itibarı ile protokol şartları yerine getirilmemiştir herkes bu STAD üzerinde hak sahibi olduğunu yazıp çiziyor fakat ALTINORDU gibi belgeli hak iddia edebilecek kimse yok eğer ALTINORDU kulübünün hakları verilmezse kapalı spor salonu VE yüzme havuzunun bulunduğu arazi üzerinde yapılı tesislerle veya boş arazi olarak kulübümüze iade edilmelidir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır6
cevapla 04.11.2016 14:12
ersin ersin

ALTAYlılara önerim kulübünüzü BORNOVA SOKAĞINA taşıyın hem geliriniz artar hem taraftarınız

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır9
cevapla 04.11.2016 13:43
1914 1914

Size kalsa Avm yaparsınız geliriniz artar.Sorarlar bugüne kadar nerdeydiniz.taş üstüne taş koyma mücadelesi sonuçlanmaya başladığında deliklerden çıkmaya başlanıyor ne yazık ki...

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 04.11.2016 21:33
erkan erkan

ALSANCAK STADI İZMİR'İNDİR. ALTAY'IN DEĞİL. BUCA STADI SİZE YETER. 70 NUMARA GİDİYOR.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır10
cevapla 04.11.2016 11:53
can can

altay gitsin yan sahalarda oynasın onlar oraya layık çünkü çok takımın ahı var üzerlerinde çünkü

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır12
cevapla 04.11.2016 09:49

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.