Yanıtını biz veriyoruz: ÇOOOOK YAKIŞIR

Giriş Tarihi:07.01.2017, 14:21 Güncelleme Tarihi:07.01.2017, 23:56
“Yeşil-kırmızılı taraftarlar; “Böyle ulvi göreve KSK-Göztepe maçı yakışmaz mı?” diye sordu...

Türkiye omuz omuza verip kanlı ellerin, hain saldırılarını lanetlerken, teröre karşı kararlı ve cesur duruşumuzu göstermek için Karşıyaka'nın ünlü taraftar grubu Çarşı'dan anlamlı bir öneri geldi. KSK Taraftar Derneği, İzmir Adliyesi'ne yapılan ve polis memuru Fethi Sekin'in göğsünü kurşunlara siper ederek büyük bir katliamı önlediği saldırının ardından, "Şehitlerimiz için derbi maç oynayalım" önerisinde bulundu. Derneğin, resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, geliri Şehit Polis Memuru Fethi Sekin ve yine aynı saldırıda hayatını kaybeden mübaşir Musa Can'ın ailesine verilmek üzere KSK-Göztepe maçı organize edilmesini önerdi.

Yakışanı yapalım

Karşıyaka Taraftarlar Derneği ve Çarşı Grubu, şu açıklamayı yaptı:

"Ölümsüzlüğe uğurladığımız kahramanlarımızı hep anacağız. Ama geride bıraktıklarına da bir şeyler yapmalıyız. Bizler taraftarız, bize yakışanı yapalım, tribünlerden birlik beraberlik mesajı verirken şehitlerimizin ailelerine de katkı koyalım. Karşıyaka- Göztepe maçı yakışmaz mı bu ulvi göreve.
Biz Karşıyakalıyız ve hazırız dostluk, beraberlik gösterisine ve kahramanlarımızın geride bıraktıklarına desteğe." Karşıyaka Taraftarlar Derneği ve Çarşı Grubu'nun yaptığı maç önerisine iki takım taraftarları hemen olumlu destek verdi. Yeşil-kırmızılı taraftarlar sosyal medyadan, "Hemen maç organize edilmeli", "Atkılarımızı, bayraklarımızı alalım, Atatürk Stadı'na koşalım, şehitlerimizin ailelerine destek olalım", "Karşıyaka ve Göztepe bunu yapabilecek iki büyük camia, bize de destek olmak yakışır", "Biz sahada rakip olabiliriz ama böyle günlerde güç olduğumuzu herkese gösterelim" yazılı mesajlar attı.

Göz-Göz de hazır

Göztepe Yalı Taraftar Derneği Başkanı Erdem Pehlivan, Karşıyaka ile Göztepe'nin, teröre karşı birlik ve beraberlik mesajı vermek için özel bir maçta karşı karşıya gelme önerisine olumlu baktıklarını belirtti. "Kulüpler anlaşırsa bizde gereken desteği vermeye hazırız" diyen Pehlivan, "Bunu bir maç değil de etkinlik olarak görmek lazım. Bu bir sportif karşılaşmadan çok ülkemizin teröre karşı birlik beraberliğini vurgulamalı. Hatta iki takımın genç takımları bile sahaya çıkabilir. Kapı kapı dolaşalım maçın biletlerini satalım. Hasılat da şehit ailelerine bağışlansın" dedi.

Sahip çıktılar

İzmir Adliyesi'nde yaşanan terör olayında canını siper eden Fethi Sekin'in üç evladına İzmir'den destek geldi.
Gelişim Koleji Kurucularından Serdar Öner, Sekin'in 3 çocuğunun üniversiteye kadar eğitimlerini üstleneceklerini açıkladı.
Gelişim Koleji gibi İzmir Ticaret Odası da 3 çocuğun eğitimlerini karşılama sözü verirken Nevvar Salih İşgören Vakfı da özel eğitim yardımı yapılacağını açıkladı.

Altuğ, "Biz hazırız"

KSK Başkanı Mutlu Altuğ, ülkemizin teröre karşı mücadele verdiği bu günlerde Göztepe ile maç yaparak tüm Türkiye'ye birlik ve beraberlik mesajı vermeye hazır olduklarını belirtti. Altuğ, " Göztepeli yöneticilerle görüştüm. Onlarda sıcak bakıyor. İki kulüp farklı ligde, takvim ve şartlar uyarsa biz maç yapmaya hazırız. Karşıyakalı ve Göztepeli taraftarlar tribünden Dünyaya birlik beraberlik mesajını en güzel şekilde vermiş oluruz" dedi.

Papatya: 50 bin olmalı

Göztepe Başkanvekili Talat Papatya, "Takvim yoğun. Teknik ekibimize bu fikri ileteceğiz. Bu maçın çok iyi planlanması lazım. Eğer stada bin kişi gelirse çok üzülürüz. Öyle bir zaman ayarlamalıyız ki şehidimiz için 50 bin taraftarın stada gelmesini sağlamalıyız. Göztepe olarak şehidimiz için Karşıyaka ile oynamayı isteriz. Kısa vadede bunu nasıl hayata geçiririz bilemiyorum " dedi.

kalan karakter 1000

Kardanadam Kardanadam

Karşıyakalılardan bi tane olumsuz yorum yok ama tarihimize şehitlerimize bile saygısı olmayan bu rezil yaratıklar gene salyalarını akıtmışlar sonuçta kardan adam olur ama gö?tepeden adam olmaz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır17
cevapla 08.01.2017 18:27
Dostluk Kazansın Dostluk Kazansın

Bazı Kişilerin Yorumlarına Bakıyorum da Millet Olma Erdemine Sahip Değiller Maalesef, Böyle Güzel Bir Etkinlik Karşısında Bile, Hâlâ Daha Holiganlığı Andıran Söylemlerle İnsanlıktan Nasibini Alamadıklarını Göstermektedirler. Her İki Takımın Taraftar Grupları ve Başkanları Olumlu Yaklaşım Sergilemişken ve Büyük Bir Katliâmı Önleyen Şehidimizin Ailesine Katkı Sağlayacak Bir Organizasyon Düşünülmüşken, Vicdansızlık Örneği Sergileyen İzmir'lilerden Utanmamak Elde Değil. Sizin Gibiler İçin Söylenecek Söz Yok Maalesef, Bu Yüzden Önce İnsanlık Olmalı Diye Düşünüyorum.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 08.01.2017 18:00
erdi-1925 erdi-1925

Ben Göztepeli olarak burada yer alan yorumları okuyunca utandım. ne kadar güzel bir organizasyon olur. önemli olan maçı 3-0 almak 3-0 kaybetmek değil. birlik beraberliği yaymak. ama görüyoruz ki yazılan cevaplar sadece fanatiklerin rekabete bağlı yazdığı cevaplar. Futbol maçı demiyoruz birlik diyoruz beraberlik diyoruz. yorumlarınız tam bir rezalet. yazıklar olsun böyle taraftarlara. olmaz olsun fanatikler.

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır13
cevapla 08.01.2017 15:41
göz-göz alsancak göz-göz alsancak

hayatlarında bir daha göz-göz ile maç göremeyecek olanların fantazisi.. boş muhabbet.

Aynı Görüşte misiniz?
evet18
hayır9
cevapla 08.01.2017 12:14
Doc Doc

Yok öle bi derbi.eskidendi o.menemene yada alaya oynasıl ksk.

Aynı Görüşte misiniz?
evet14
hayır6
cevapla 08.01.2017 11:19

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.