GÖZ YAŞLARINI TUTAMADI

Giriş Tarihi:13.11.2017, 23:52 Güncelleme Tarihi:13.11.2017, 23:52

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katıldığı televizyon programında spor gündemine dair önemli açıklamalarda bulunurken, Eylül ayında temeli atılan Alsancak Stadı ile ilgili Rıdvan Dilmen'in "Mustafa Denizli Stadı" önerisine, "Alsancak Mustafa Denizli Stadı neden olmasın?" demişti. Erdoğan, "Altay'da Mustafa Hoca semboldür. Ben Mustafa Hoca'yı Altay'da tanıdım. Orada, sonraki dönemleri daha farklı ama ilk şöhreti orada. Doğum yeri de İzmir Çeşmeli. Yakışır. Sol ayağı tartışılmaz. Öyle bir sol ayak vardı onda. Bizim yerliler arasında kornerden gole en yakını Mustafa Hoca'ydı. Alsancak Stadı Mustafa Denizli Stadı neden olmasın?" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu açıklamalarını duyunca gözleri yaşaran Mustafa Denizli duygu dolu anlar yaşadı. Denizli, 'Televizyonda programını seyrederken, sayın Cumhurbaşkanımızın benim ismimi söylemesi ve benden, İzmir'den ve Altay'dan bahsetmesi onur ve gurur verdi. Kendisine en derin şükranlarımı sunuyorum. İnanın o kadar heyecanlandım ki anlatamam" dedi.

ALTAY YÖNETİMİ HAREKETE GEÇTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuk olduğu bir spor programında yeniden yapılacak Alsancak Stadı'na Altay'ın unutulmaz futbolcularından Mustafa Denizli'nin isminin verilmesi önerisine sıcak bakması, Altay'da yönetimi harekete geçirdi. Başkan Özgür Ekmekçioğlu, "Alsancak Stadı, Türk futbol tarihine tanıklık etmiş bir stadyum. Yeni bir isim vermeyi hiç düşünmedik. Cumhurbaşkanımız da, 'Stadın ismi bu olsun' demedi, 'Araştıralım' dedi. Altay'la özdeşleşmiş birçok duayen isim var. En başta Vahap Özaltay geliyor. Camia olarak bir değerlendirme yapmadık. Cumhurbaşkanımızın da onay vereceği bir ismi belirleyebiliriz" dedi.

FATİH ŞENDİL

kalan karakter 1000

gürkan gürkan

mustafa denizli sporculuğu ve özel yaşamında riyakar bir insan, o stadın adı altay alsancak stadyumu olmalı

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 14.11.2017 19:22
noir noir

İzmirlinin sevmediği bir İzmirli...İzmir in Türk sporuna ve futboluna kazandırdığı o kadar karakterli insan varken, Denizli nin ismi pek sporla bağdaşmıyor. Ayrıca Türk futbolu için kayda deyecek ne yaptı? İzmir futbolu can cekişirken İstanbullularla iş yapan bu adam değil mi? İzmiri sadece Çeşme den ibaret gören bu şahsın adının bu şekilde yüceltilmesi büyük haksızlık. Eğer stad Altay a tahsis edilecekse, camianın içinden başka bir isim verilebilir. Antipatinin bedene gelmiş hali olan Denizli ismi olmamalı...

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 14.11.2017 16:09
yusuf yusuf

yahu bu isim vermeler bu kadar kolay olmamalı.İsmi verilecek kişilerin titizlikle seçilip veya anket yapılıp,gerçekten özverili, gerçekten haketmiş insanlardan seçilmesi daha uygun olur.

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 14.11.2017 13:59
Bora Bora

Tek derdi şov olan birinin adı stada verilmesin. Bu kulübün efsaneleri dururken Mustafa Denizli kimmiş?

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır1
cevapla 14.11.2017 12:20
kemal kemal

mustafa denizli altay için ne yapmış son yıllarda televizyon programlarına katılıp kendi reklamını yapan bir spor adamınınmı ismi verilmeli yoksa bunca yıl altay klübü için didinip parasını zamanını altay için harcayan başkanların ismi yada vahap özaltay yada zinnur sarı yada rıdvan burteçinmi altayda mustafa denizli bir ekol değil sadece bir dönem oynayıp klübü üzerinden para kazanıp istanbulda şöhreti yakalamış bir spor muhabiridir altayda saha ismi verilecek daha onca isim var hüseyin barışcan esin özgener ama mustafa denizli değil

Aynı Görüşte misiniz?
evet15
hayır2
cevapla 14.11.2017 10:44

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.