• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

KSK'DE DEĞİŞİM

KSK'DE DEĞİŞİM

23.01.2018, 14:42 Güncelleme Tarihi: 24.01.2018,00:21

Karşıyaka'da Turgay Büyükkarcı başkanlığında kurulan güçlü yönetim 4 gün önce iş başı yaparken icraatlar da gecikmeden başladı. Ligde düşme hattından kurtulamayan futbol takımının teknik direktörü Halim Okta'la yollar ayrıldı. Oyuncu tercihlerindeki yanlışlıklar nedeniyle eleştirilip taraftarların istifaya davet ettiği Okta, yönetimin istifa çağrısına yanaşmadı. 3 aylık görev süresince 105 bin lira aldığı öğrenilen Okta, ayrılmak için sezon sonuna kadar olan ücretini istediği belirtildi. Yönetim de Okta'nın sözleşmesini feshetti. Yönetim yeni teknik direktör için camianın tanıdığı, taraftarların sevdiği Soner Tolungüç'ü tercih edip dün İzmir'e getirdi. Tolungüç'ün düşünmek için zaman istediği öğrenildi. Öte yandan eski yönetimin Halim Okta ile 2018, yardımcıları ile Mayıs 2019'a kadar sözleşme yapması tartışma konusu oldu.

Başkan vekili Şensan oldu

Turgay Büyükkarcı başkanlığındaki Karşıyaka yönetimi, ilk toplantıda görev dağılımını yaptı. Kulüpte 2. başkanlıklar kaldırılırken mali-idari konularında sorumlusu Gökhan Şensan, başkan vekili ve basın sözcüsü oldu. Cenk Karace, sportif işlerden sorumlu asbaşkan olacak.

Ergüven göre ve devam

Basketbol şube, beklenildiği gibi direkt başkan Turgay Büyükkarcı'ya bağlanırken, futbol şubede Hakan Çeliker, voleybol şubede de yine son derece başarılı bir yönetim sergileyen Serkan Ergüven görev yapacak. Amatör şubeler ise Rıfat Tekbaş'a bağlandı. Mehmet Yaya da genel sekreter oldu.


GÖKHAN ÖZYURTLU

KSK'DE DEĞİŞİM haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN