• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Göztepe'den çılgın proje

Göztepe'den çılgın proje

03.03.2018, 00:33

Spor Toto Süper Lig ekibi Göztepe'nin CEO'su Özgür Gündoğan, Gürsel Aksel Tesisleri'nin yerine inşa edilen yeni stadın kulüp için milat olacağını, kale arkası tribünlerinin düzenlenmesiyle kapasitenin 25 binin üzerine çıkacağını söyledi.

ÇALIŞMALAR HIZLA SÜRÜYOR

Çalışmaların süratle sürdüğünü dile getiren Gündoğan, "Bu aşamadan sonra çalışmalar çok hızlanacak. Stat projesinde Olimpik Sporlar Müzesi, Göztepe Müzesi, hipermarket ve farklı mağazalar ile kafeler de bulunacak. İnşaatın tamamlanmasıyla kulübe yıllık 20 milyon dolar gelecek" dedi.

DÜNYADA 1 NUMARA OLACAK

Gündoğan, açılışı Başbakan Binali Yıldırım tarafından yapılan Gürsel Aksel Stadı'nın 'Dünyanın bir numarası' olacağını belirterek, "Çatısındaki yürüyüş parkuru en küçük detaylardan birisi. Çok net söylüyorum, dünyada bir numaralı stat olacak. Buraya gelenler diğer spor branşlarının ne olduğunu öğrenecek. Statta bir de müze olacak" diye konuştu.

"HEDEF AVRUPA"

Yeni Asır Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ercan Demir'i ziyaret eden Göztepe İdari ve Mali İşlerden Sorumlu Kulüp CEO'su Özgür Gündoğan Spor Müdürü Sinan Genç ve Spor Koordinatörü Gürkan Ertaç'a mali disiplinden kesinlikle hiç kopmayacaklarını belirtirken, "Göztepe çok büyük bir camia. Avrupa kupalarına katılmayı hepimiz çok isteriz. Bundan sonraki süreçte Göztepe sezona ilk 5 içinde girmek için başlayacak. Biz yarının planlarını yapıyoruz. Gelir gider tablomuz uygun olmalı" şeklinde konuştu.

ALTYAPI HAMLESİ

Göztepe'nin 5 sene sonra altyapıdan oyuncu çıkarıp, A takımda direkt oynatabileceğini belirten Gündoğan, "Torbalı'ya yapacağımız Spor Akademisi projesi Göztepe'nin geleceği olacak. Sadece futbol eğitimi değil, sabahtan öğlene kadar okul olacak. Bir kolej olacak. Bu konuda çeşitli okullarla görüşme halindeyiz. Burada eğitim gören gençler sporcu olmazsa doktor, avukat olacak. 100 öğrenciden 10'u futbolcu olsun geri kalanı ne yaparsa yapsın demeyeceğiz" dedi.

'DORTMUND MODELİ' YOLDA

Kulüp Ceo'su Özgür Gündoğan, Gürsel Aksel Stadı'nın kale arkasında ayakta durulacak özel bir düzene geçmek için çalışmalara başladıklarını belirterek, "Almanya'da Borussia Dortmund'un kale arkası tribünü bu şekilde. Koltuğu arkaya yapıştırmış. Bar koymuş, yalancı basamaklar yapılmış. Taraftarlar son derece güvenli bir şekilde karşılaşmayı izleyebiliyor. Bu sistem için müracaat yaptık. Beşiktaş daha başvurmuş, '6222'ye uymuyor' demişler, kabul etmemişler. Anlattık, değişiyor. Göztepe bu anlamda Türkiye'ye emsal olacak. Ve isteyen külüler statlarında bu düzene geçebilecek.

KAPASİTE DAHA DA ARTACAK

Bu düzen bizim stadımızın kapasitesini de otomatik olarak 27-28 bine rahatlıkla çıkarır. Bu kale arkası tribünün ismini de bulduk.
Avrupa'da iki tane ünlü duvar var. Biri Real Madrid'in beyaz duvarı, diğeri Dortmund'un sarı duvarı. Göztepe'ninki ise kırmızı duvar' olacak" dedi.

Göztepe'den çılgın proje haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN