• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Kaf-Kaf hesap soruyor

Kaf-Kaf hesap soruyor

09.03.2018, 23:53 Güncelleme Tarihi: 10.03.2018,00:11

Karşıyaka'da olağanüstü kongrede göreve geldikten sonra geçen 1.5 aylık süreçteki icraatlarıyla ilgili basın toplantısı düzenleyen yönetim, eski başkan Mutlu Altuğ'dan savunma istedi. Toplantıya başkan Turgay Büyükkarcı, başkan vekili Gökhan Şensan ve tenis şube başkanı Rıfat Tekbaş katıldı. Büyükkarcı, "Aklın almayacağı işler yapılmış. Mutlu Altuğ'a yazı yazdık ve savunma hakkı verdik.
320 bin dolar kontratı olan Dustin Hogue davası var. Futbolda 100 bin TL ödemedikleri için 2 önemli oyuncu gitti.
Şevket Pehlivan olayı, davalık olunan forma tedarikçisi var. Bir içecek firmasından alınan parayla ilgili ortada gözükmeyen rakamlar var. Bozulan SGK yapılanması var" dedi.

KENDİNE ZAM YAPMIŞ

Kulüple sözleşmesi, SGK girişi olmayıp yüksek ücret alan 10 kişiyle yollarını ayırdıklarını belirten başkan vekili Gökhan Şensan, "Sözleşmeleri ortaya çıkmadı. Murat Şamil Şen, kulübün CEO'su sıfatıyla çok çeşitli insanlarla görüşme yapmış. Aylin Arslan'ı hiç görmedik. Sözleşmesi yok, kulüpten çeşitli yollardan paralar almış. Tesislerde kendi maaşına zam yapmış, kendine şoför ve personel aldırmış, sahte antetli kağıt ve sahte kayıt numaralarıyla sözleşmeler yapmış Tunç Kökbuğur çalışıyordu. Altuğ ya tatmin edici cevap verecek ya tazmin edecek ya da kanuni yollarla harekete geçireceğiz" diye konuştu.

10 MİLYON TL BORÇ KAPANDI

KSK yönetimi, göreve geldikten sonra 1.5 aylık süreçte 10 milyon 112 bin 632 TL borç kapattıklarını açıkladı.
Spor Toto ve Basketbol Federasyonu'ndan 2 milyon, Folkart Yapı'dan 2 milyon 400 bin, Yaşar Holding'ten ise 2 milyon 100 bin TL para girişi olduğunu söyleyen başkan vekili Gökhan Şensan, "Yönetimimiz cebinden 1 milyon TL kaynak oluşturdu.
Folkart ve Yaşar'dan gelen paralar güvenin eseri. Bu iki firmanın katkısıyla 6 milyon TL borç ödedik. Toplam 4.5 milyon TL tutan cari alacak dosyasıyla anlaştık. Mevcut futbolculara alacak ve prim ödemesi yaptık. Teknik heyet ve personelin bizim dönemimizden alacağı yok" dedi.

KARŞIYAKA'DA ACI TABLO

KSK Başkanı Turgay Büyükkarcı, kulübün futbol, basketbol, voleybol, tenis, yelken bütün branşlarda spor okulları dahil 1779 sporcusunun olduğunu söyledi.
Büyükkarcı, "Bizim için, 400 bin kişilik Karşıyaka için çok az bir rakam."Sporcu havuzu yaratamazsanız altyapıdan gelecek sporcular tesadüf olur. Örnekköy'deki tenis kortlarına talibiz. Voleybol salonumuz 15 Mart'ta bitecek. Basketbolda Çiğli Tesisleri'ndeki salonlarımızı yeniliyoruz. Çeşme'de kort arıyoruz. Yelkende de projelerimiz var" dedi.

Kaf-Kaf hesap soruyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN