• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Karşıyaka'da deprem

Karşıyaka'da deprem

21.03.2018, 20:29 Güncelleme Tarihi: 21.03.2018,20:30

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Akpınar’ın yapılacak statla ilgili taraftara söylediği sözler üzerine ortalık karıştı

Karşıyaka'da Turgay Büyükkarcı yönetimi, kulüpte daha önce 1.5 yıl başkanlık yapan Mutlu Altuğ dönemini mercek altına aldı.
Yapılan incelemelerin ardından Altuğ'dan savunma istenirken, gelen savunmanın ardından yönetim, Altuğ'u disiplin kuruluna sevk etti. Altuğ ile ilgili çok önemli iddialar ortaya atıldı. Altuğ döneminde bir içecek firmasıyla yapılan anlaşmadan 760 bin TL artı Katma Değer Vergisi (KDV) olarak toplam 896 bin TL alındığı ortaya çıktı. Ancak bu rakam, kulüp kayıtlarına KDV dahil 760 bin TL olarak geçti. 896 bin TL o dönem Altuğ'a danışmanlık yapan Murat Şamil Şen'in şirketinin hesabına yatırılıp Şen'in firmasına 78 bin TL organizasyon ve hazırlık hizmet bedeli ödendikten sonra kulübe 685 bin TL olarak geçtiği belirlendi. Altuğ'un Cemile Aylin Arslan ile 5 bin Euro aylık maaşla 1 yıllığına hukuk işler danışmanı yaptığı belirtildi.
Ancak kulüp kayıtlarında yönetim kurulu kararı ve anlaşma olmadığı tespit edildi. Arslan'ın akrabası Semiha Aydınay'a KSK hukuk danışmanlık sözleşmesine istinaden toplam 35 bin TL ödendiğini belirleyen yönetim, 3. şahsa ödenen bu paraların dönemin başkanı Altuğ'un cari alacağına kaydettirildiğini belirledi.

SAHTE EVRAK ÇIKIŞI OLMUŞ

Dönemin kulüp çalışanı Tunç Kökbuğur'un yetkisi olmadan yüklü miktarda sözleşmelere imza attığını iddia eden yönetim, özel bir bankayla yapılan 100 bin TL artı KDV tutarındaki reklam sözleşmesinin sahte antentli kağıt ve sahte evrak çıkış numarasıyla Genç Karşıyakalılar Derneği'ne aktarıldığı, ardından kalan bakiyenin göreve geldiklerinde halen Kökbuğur'un üzerinde bulunduğunu tespit etti. Eski başkan Mutlu Altuğ, Kökbuğur'un o paradan 6 aylık maaşını tahsil ettiğini belirtti.

MUTLU ALTUĞ "İBRA EDİLDİM"

Karşıyaka yönetiminin savunma isteğine geçen hafta avukatı Ercüment Değer aracılığıyla yanıt veren Mutlu Altuğ, 20 Ocak'taki olağanüstü genel kurulda kendisi ve yönetiminin üyeler tarafından ibra edildiğini hatırlattı.
Görev süresince kulüp menfaatleri için çalıştığını belirten Mutlu Altuğ, içecek firması sözleşmesiyle ilgili Murat Şamil Şen'in şirketinden bakiye kalan 133 bin TL karşılığında fatura düzenlenerek hesap mutabakatı sağlanabileceğini savundu.

AKPINAR'A TEPKİLER SÜRÜYOR

Karşıyaka'nın Yalı semtine yapılacak stada karşı çıkan Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar'ın "Ellerinde biralarla duvarlara işeyeceksiniz, apartmanların arasında küfür kültürünü arttıracaksınız, sahilde stat falan olmaz" sözlerine taraftarların tepkisi büyüdü.

KINANDI

Bir grup taraftar, Karşıyaka Belediyesi binası önünde, "Karşı'lıksız sevenler Yaka'ndan düşmeyecek" yazılı pankart açtı. Semtin bazı yerlerine ise "Karşıyaka düşmanı HMA istifa" yazıları yazıldı.
Taraftarlar sosyal medyada, 'HMAistifa' ve HüseyinMutluBizDegil' hashtagi ile tepki gösteriyor. Akpınar'ın sözlerinin ardından KSK Divan Kurulu da "Karşıyaka taraftarı kulübünün en zor günlerinde yanında olan, kulübüne sahip çıkan önemli bir taraftar grubudur. Üzüntü ile karşılıyoruz" dedi. Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar ise sözlerinin yanlış anlaşıldığını açıkladı.

Karşıyaka'da deprem haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN