• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Manisaspor’da deprem

Manisaspor’da deprem

31.03.2018, 00:14

Manisaspor’un oyunculara borçları yüzünden gelecek sezona eksi 18 puanla başlama tehlikesi bulunuyor Simpson’a 3 ay içinde ödeme yapılması gerekiyor

Spor Toto 1. Lig'de kümede kalması mücizelere kalan Manisaspor gelecek sezon için büyük bir tehlike ile karşı karşıya. Siyah-beyazlı kulübe geçtiğim yıl kasım ayında FIFA, eski oyuncusu Simpson ile anlaşması için yazı göndermişti. O tarihten buna Simpson'a ödeme yapılmadığı için FIFA, 27 Mart tarihinde Tarzan'a ikinci uyarı yazısını gönderdi ve ödeme için 90 günlük süre verdi. FIFA'nın Türkiye Futbol Federasyonu ve Manisaspor'a gönderdiği yazıda, Simpson'a 750 bin Euro ve yüzde 5 faiz ile 30 bin İsviçre Frangı'nı 90 gün içinde ödenmesi gerektiğini belirtti. Kanadalı oyuncunun avukatı Alexis Rutman'ın 6 puan silme cezası için başvuru yaptığı da bildirildi.

ÖDEME YAPMAK YETERLİ DEĞİL

Manisa gelecek sezon puan silme cezası almamak için sadece Simpson'a ödeme yapması yeterli olmuyor. Yönetimin, Portekiz Futbol Federasyonu'na 25 bin Euro, Perovic' in kulübü RAD'a 25 bin Euro, Novillo'nun külübü Melbourne'e 70 bin Euro ödemesi gerekli. Bunun yanı sıra TFF'den ulusal lisans alma zorunluğu bulunuyor. Manisa ödemeleri de zamanında gerçekleştirmezse eksi 12 puan silme cezası alacak. Simpson'dan gelecek eksi 6 ve diğer yerlere ödeme yapmadığı taktirde gelecek sezon ekibin lige eksi 18 puan ile başlama ihtimali bulunuyor.

ALİ FİLİZKAN

Manisaspor’da deprem haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN