• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Savaş büyüyor!

Başkanı Hüseyin M.Akpınar ile taraftarlar arasında gerginlik büyüyor. Akpınar, 14 Karşıyakalı’ya karakolda işlem yaptırdı

Savaş büyüyor!

08.04.2018, 00:00

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar ile Karşıyaka taraftarları arasındaki gerginlik büyüyerek devam ediyor. Akpınar'ın Karşıyaka taraftarlarını hedef alarak 15 gün önce yaptığı, "Ellerinde biralar duvarlara işeyeceksiniz, apartmanlar arasında küfür kültürünü arttıracaksınız, sahilde stat olmaz" şeklindeki açıklamalardan sonra yeşil-kırmızılı taraftarlar da sosyal medya üzerinden Akpınar aleyhine açıklamalar da bulunup Şampiyonlar Ligi'ndeki Murcia maçında küfürlü tezahürat yapmıştı.
Akpınar da İspanya ekibine karşı Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka Spor Salonu'ndaki maçta kendisine küfürlü tezahüratta bulunan yeşil-kırmızılı taraftarları emniyete şikayet edip yakalanmasını sağladı.
Akpınar'ın isteğiyle tespit edilen 14 Karşıyaka taraftarı dün karakola çağrılarak 6222 sayılı 'Sporda Şiddet ve düzensizliğin önlenmesine dair kanun' çerçevesinde ceza aldı. 1 yıl maçlara giriş ve para cezasına çarptırılan 14 kişinin yanı sıra maçta küfür eden 10 taraftar aynı cezaya çarptırılacak.

Savaş büyüyor! haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA