• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Kaf-kaf’ta şok dava

Kaf-kaf’ta şok dava

10.04.2018, 13:48 Güncelleme Tarihi: 11.04.2018,00:03

TFF 2. Lig Beyaz Grup'ta kümede kalmak için büyük çaba sarf eden Karşıyaka'da 1.5 yıl başkanlık yapan Mutlu Altuğ, kulübü mahkemeye verip yönetime kayyum atanmasını talep etti. Altuğ, 20 Ocak'ta Turgay Büyükkarcı'nın başkanlığa seçildiği olağanüstü genel kurulun iptalini de istedi. Yeni yönetimin, dönemindeki usulsüzlük iddialarıyla ilgili geçen ay savunma isteyip ardından disiplin kuruluna sevkettiği Altuğ, karşı saldırıya geçip kulübü kaosa sürükleyecek bu hamleyi gerçekleştirdi.

KARARLARIN İPTALİNİ İSTİYOR

Altuğ, kendisinden savunma istendiği dönemde KSK aleyhine Karşıyaka Asliye Hukuk Mahkemesi'ne 5 Nisan'da dava açarak 20 Ocak 2018'deki genel kurul kararlarının iptalini istedi. Eski başkan, davasına gerekçe olarak kulüp tüzüğü gereği genel kurulların 2 güne yayılması gerekliliğine rağmen yönetim seçiminin verilen önergeyle 21 Ocak yerine 20 Ocak'ta yapılmasını gösterdi.

KAYYUM İSTEDİ

Davasında kongre divanının genel kurul tutanağında tarih sahtekarlığı yaptığını da iddia eden Altuğ, divan üyeleri ve yönetim kurulu üyeleri hakkında şikayet hakkını da saklı tuttuğunu belirtti. Genel kurul kararları ile seçimin bu nedenlerle yok hükmünde olduğunu iddia eden Altuğ, mahkemeden verilecek kararın kesinleşme anına kadar kongreyle ilgili ihtiyati tedbir kararı verilmesini, kulüp yönetimine kayyum atanmasını istedi.

GEÇERSİZ OLACAK

Karşıyaka Asliye Hukuk Mahkemesi, KSK yönetimine Altuğ'un talebi üzerine görevden el çektirip yerine kayyum atarsa kulüpte 20 Ocak'tan bu yana 3 aydır verilen bütün kararlar ve yapılan işlemler geçersiz olacak.
Kulüp, futbol ve basketbolda sezonun en kritik dönemi ile şirketleşme görüşmelerinde yönetimsiz kalacak.

Kaf-kaf’ta şok dava haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN