• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Tesis seferberliği

Karşıyaka yönetimi, salon için basketbol federasyonu, stadyum için de Ankara’da ilgili bakanlıklarla temasa geçecek, problemi çözecek

Tesis seferberliği

25.04.2018, 00:00

Karşıyaka'da bu sezon sportif olarak kötü günler yaşarken, Turgay Büyükkarcı yönetimi, şirketleşme ve tesisleşme hamlelerinde hız kesmeden çalışmalarını sürdürüyor. Büyükkarcı ve yönetim kurulu pazartesi günü İstanbul'da Basketbol Federasyon Başkanı Hidayet Türkoğlu ile bir araya gelecek. Üç yıldır Çiğli'de yapılmasını planlanan 10 bin kişilik salonun projesi masaya yatırılacak. Yalı'ya yapılacak stadyum için ise yeşil-kırmızılı yönetim gelecek hafta başkente çıkarma yapmaya hazırlanıyor. Karşıyaka Belediyesi'nin inşaat ruhsat başvurusunu red ettiği projenin ruhsatını Çevre Bakanlığı'nın vermesi bekleniyor. Yönetimin, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Orman Bakanlığı ve Toplu Konut İdaresi'yle görüşmeler yaparak, proje önündeki engelleri kaldırmak için görüş alış verişinde bulunacak. Yalı Stadı'ndan sonra ihaleye çıkan Alsancak'ın yüzde 45'i tamamlandı, Göztepe'de ise çalışmalar bütün hızıyla devam ediyor.

GÖRKEM TÜRKYILMAZ

Tesis seferberliği haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA