• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Uşakspor’a çok yakışacak

Uşakspor’a çok yakışacak

14.05.2018, 23:08

Başkanı , kente yapılacak 15 bin kişilik stat için müjdeler verdi

Önce Bölgesel Amatör Lig'de şampiyon olup hız kesmeden aynı zaferi 3.Lig'de tekrarlayarak 2.Lig'e yükselen Uşak'ta futbol adına önemli gelişmeler yaşanıyor. Kent şampiyonluğun coşkusunu yaşamaya devam ederken bir güzel haber de Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan'dan geldi. Her maç hava koşulları ne olursa olsun Uşaklıların Bir Eylül Stadı'nı tamamen doldurduğunu ancak fiziki koşulların artık yeterli gelmediğini söyleyen Başkan Cahan, kente yapılması planlanan 15 bin kişilik stat için gün saydıklarını söyledi.
Sporun yanındayız

Akhisar modeline benzer bir uygulama ile hayata geçirilecek yeni stat için yer belirleme işlemleri tamamlandığını, projelendirme çalışmalarının başladığını dile getiren Cahan, "Uşak'a değer katacak çalışmalar yapılıyor. UEFA standartlarında, kentimizin, takımımızın ve halkımızın hak ettiği yeni stadımız şimdiden hayırlı olsun" dedi.

Uşak Belediyesi'nin amatör kulüplerden profesyonel kulüplere ve bireysel sporculara kadar her anlamda sağladığı desteklere değinen Başkan Cahan, sporda bugünü değil, yarınları düşünen bir yapıda olduklarını kaydetti. Yükselişini sürdüren UTAŞ Uşakspor ile stat ihtiyacının daha da ön plana çıkacağını söyleyen Cahan, "Uşak'ı güzel günler bekliyor" diye konuştu.

ERDOĞAN'A TEŞEKKÜR

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, "Uşak'a stat yapılması için desteğini hiçbir zaman eksik etmeyen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a, Başbakanımız Binali Yıldırım'a, Gençlik ve Spor Bakanımız Osman Aşkın Bak'a ve Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdür Yardımcımız Sayın Dursun Türk'e teşekkürlerimizi sunuyoruz" dedi.

Uşakspor’a çok yakışacak haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN