• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

'a ikinci ret

Mutlu Altuğ'a ikinci ret

17.05.2018, 23:41 Güncelleme Tarihi: 18.05.2018,11:59

Karşıyaka’nın eski başkanı ’un, başkan Büyükkarcı, ve hakkında açtığı hakeret davası reddedildi

Karşıyaka'da eski başkan Mutlu Altuğ'un, başkan Turgay Büyükkarcı, başkan vekili Gökhan Şensan ve tenis şube başkanı Rıfat Tekbaş hakkında açtığı hakaret davası reddedildi.
Daha önce kulüpte 20 Ocak'ta yapılan olağanüstü kongrenin iptal edilip yönetime kayyum atanması için 5 Nisan'da dava açan Altuğ'un, yöneticilerin 9 Mart'ta düzenledikleri basın toplantısında kendisiyle ilgili kullandığı ifadeler nedeniyle de mahkemeye başvurduğu öğrenildi. Davayı değerlendiren mahkemenin, söylemlerde suç unsuruna rastlamadığı belirtildi.

KARŞI DAVA AÇILACAK

Altuğ'un açtığı davayı değerlendiren Karşıyaka 1. Asliye Hukuk Mahkemesi de verdiği ara kararda davacının usul ve yasa ile dosya kapsamına uygun bulunmayan ihtiyati tedbir kararının reddine hükmetmiş, KSK yönetimine kayyum atamamıştı. Altuğ'u daha önce dönemindeki usulsüzlük iddialarıyla ilgili disiplin kuruluna veren yönetim, bu kararlar üzerine karşı dava açmaya hazırlanıyor. Yönetim, Altuğ'a döneminde alınan sponsorluk parasının kulüp kayıtlarında görünmeyen kısmıyla ilgili Karşıyaka adına dava açacak.

KOLEJ SORUNU ÇÖZÜLDÜ

Karşıyaka yönetimi, kulübün 3 yıldır başını ağrıtan özel okul davasını mutlu sonla kapattı. 2. Lig'deki voleybol takımında 2014- 15 sezonunda oynayan yabancı oyuncular Marina Tumas ve Alssya Safronova'nın 2 çocuğu, o dönem eğitimleri için 46 bin TL yıllık ücretle özel bir koleje yazdırıldı. Okulun parası ödenmeyince bu borç, faizle 200 bin TL'ye ulaştı. O dönem öğrenciler için şube yönetiminden ödeme alamayıp konuyu mahkemeye taşıyarak davayı kazanan kolej, bu alacağı karşılığında kulüple anlaştı.
200 bin TL karşılığında Karşıyaka Spor Salonu'na 2 yıllığına reklam verecek kolej, davasını geri geçecek.

Mutlu Altuğ'a ikinci ret haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN