• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Feda zamanı

Feda zamanı

25.05.2018, 00:10

Spor Toto 1. Lig'e 7 yıl sonra dönen Altay'da Özgür Ekmekçioğlu yönetimi, önümüzdeki yıl için feda yılına hazırlanıyor. Şimdiye kadar 20 milyon liraya harcadığı kulislerde konuşulan Ekmekçioğlu yönetimi, iç transfer görüşmelerinde anlaşması süren futbolcularla yeni sezon öncesinde indirim yapmaları için masaya oturacak.

YENİDEN GÖRÜŞÜLECEK

Sözleşmesi 31 Mayıs'ta bitecek olan Murat Uluç, İbrahim Akın, Murat Türkkan, Fatih Gül ve Hayrullah Çelik'e yeni teklif sunma hazırlığındaki Ekmekçioğlu yönetimi, anlaşması süren İbrahim Öztürk, Ferhat Çulçuoğlu, Hüsamettin Yener, Egemen Gençalp olmak üzere tüm futbolcularla yeniden masaya oturacağı öğrenildi. Türkiye Futbol Federasyonu'nda önümüzdeki ay içinde gelecek olan yaklaşık 2.6 milyon liralık ayak bastı parasını eski yöneticilerin koyduğu temlik ve icralara verilecek olmasından dolayı özellikle futbolcu peşinatı ödemede sıkıntı yaşayabilecek siyahbeyazlı yönetim, hem iç, hem de dış transfere yüksek bir bütçe ayırmayacak.

'ÇOK İYİ PLAN LAZIM'

Ekonomik sancıların yaşanmaması için "Ayağımız yorganımıza göre uzatacağız" açıklamasını yapan sportif direktör Özden Töraydın şöyle konuştu: "2 sezonda 2 lig atladık. Ama ekonomik olarak borçlar nedeniyle istediğimiz gibi büyüyemedik. Giderler çok büyük, gelirler de yok gibi. Biz, hesap kitap yapan insanlarız. Federasyon gelirleri, SGK, temlikler ve eski alacaklı futbolculara gidecek. Spor Toto geliri de icra dosyalarına bağlı. Gelirimiz yok, gider ise oldukça fazla. Transfer yasağımız da var. Finansal açıdan iyi düşünmeliyiz"

MURAT ARABACI

Feda zamanı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN