• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Buca’da Bulut patladı

Buca’da Bulut patladı

31.05.2018, 22:49

’da ’da yapılacak öncesi adaylığını açıklayan işadamı , “Kulübün borcunu bile öğrenemiyoruz” dedi

TFF 3. Lig'e düşen İzmir ekibinde 4-11 Haziran'da yapılacak olağanüstü kongre öncesi yönetime talip olan başkan adayı Okan Bulut, sert açıklamalarda bulundu.

Başkan Ahmet Doğan'dan kulübün mali tablosu hakkında bilgilerin yanı sıra 3. şahıslar dahil kimlere borçların olduğunun yanısıra son dönemlerde kulübe yapılan 150 üye hakkında hazirun listesini isteyen Bulut, "Ahmet Doğan bana sadece kendi telefonundan Şubat ayına kadar yapılan harcamaları gösterdi. Yani her şey kapalı kutu. Hesapları göremiyoruz. Transferin önünün açılması için ne kadar borcumuz var onu bile bilmiyoruz. Fakat Ahmet Doğan, her hafta yapılan yönetim kurulu toplantısında sürekli para istedi. Bunun üzerine de yöneticiler toplantılara gelmemeye başladı. İstenilen de buydu. Bir kişi hem başkan hem basın sözcüsü, hem de futbol şube sorumlusu hatta kulübün herşeyi olamaz" dedi.

1 MİLYON LİRA VERECEĞİM

Bucaspor'da başkan adayı Okan Bulut, güçlü sponsorlarla yola çıktığını, başkan seçilmesi durumunda da oluşturulacak 5 milyon TL'lik bütçenin 1 milyon TL'sini kendi cebinden karşılayacağını söyledi. Bulut, "İlk etapta yöneticilerle birlikte kulübe 2.5 milyon lira nakit para sağlayacağız. 2.5 milyon TL de sponsorlarımızdan reklam karşılığı gelecek. Şeffaf bir yönetimin yanı sıra hesap soran değil hesap veren bir yönetim olacağız" diye konuştu.

NEFESLER TUTULDU

Bucaspor'da alacaklarını alamadıkları gerekçesiyle federasyona giden oyunculardan Uğurcan Yazğılı, İbrahim Şirin ve Abdullah Balıkuv'un durumu bugün belli olacak. Görevinden istifa ettiğini açıklayan başkan Ahmet Doğan yönetimi, eğer üç oyuncunun alacaklarını federasyona yatıramazsa serbest kalacaklar. İzmir ekibinde İlyas Çakmak, Onur Alkan, Sancar, Emre Özkan ve Murat Akyüz'ün de sözleşmeleri sona erdi.

Buca’da Bulut patladı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN