• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Baygeldi dönemi

Baygeldi dönemi

10.06.2018, 00:00 Güncelleme Tarihi: 10.06.2018, 21:48

Grandmedical Manisaspor'un yeni başkanı Bülent Baygeldi oldu. Esnaf Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Sosyal Tesisleri'nde yapılan kongrede iki başkan adayı yarıştı. Bir gün önce Yunus Emre Şahin adaylıktan çekilerek, Bülent Baygeldi'nin listesine girdi. Genel kurulda 816 üyeden 386 delege oy kullandı.

Mevcut başkan Gökay Budak ile Bülent Baygeldi'nin listeleri çekişti. Divan başkanlığını İsmail Aydın yaptı.

14 KİŞİLİK YÖNETİM

Yapılan kongrede yönetimin çalışma, hesap gider gelir raporlarını asbaşkan Faik Kav okudu. Külübe 5 aylık süreçte 4.189.526 TL gelir girdiği, buna mukabil 4.750.736 TL gider kaydedildiği ve Budak yönetiminin gelirlere 561.310 TL'lik katkı yaptığı, gelen TFF paralarının ise 4 milyon 049 TL'sinin faktoring kuruluşlarına gittiği açıklandı. Eski başkan Abdullah Mergen'in de oy kullandığı kongrede oylar iki kez sayıldı, Bülent Baygeldi 2 oy farkla 192 oy alarak başkanlığa seçildi. Yeni Bülent Baygeldi'nin yönetiminde;
Yunus Emre Şahin, Altan Çakıcı, Serkan Özşen, Hasan Ertekin, Murat Emgener, Servet Bedir, Tevfik Aslaner, Halil Arslan, Mithat Akın, Muhsin Seven, Buğra Görgülü, Mustafa Pekçetin, Nadir Uzbasan, Nurullah Aksöz yer aldı.

ERTOSUN DAMGA VURDU

Genel kurula eski HSYK üyesi ve Manisaspor kongre üyesi Ali Suat Ertosun'un yaptığı konuşma damga vurdu. Kurtuluşu üç başlık altında değerlendiren Ertosun, belediyelerin ve OSB yönetiminin kulübe sahip çıkması gerektiğini savundu. Adayların hiç bir şey sunmadığını vurgulayan Ertosun, "Kulübün bu tablo ile kurtulması imkansız" dedi.
Divan başkanı İsmail Aydın'la da sık sık tartışma yaşayan Ertosun, yaptığı konuşmayla kongrede büyük alkış topladı.

KONGREDE BÜYÜK REZİLLİK

Manisaspor'un olağan kongresinde divan başkanı İsmail Aydın yaptığı hatalı yönetimlerle genel kurulda kaosa neden oldu. Başkan adaylarının konuşmadığı kongrede oylama adeta rezalete döndü.
Delege listesinden isim isim çağrılmak yerine kantin kuyruğu gibi kongre üyelerini sıraya sokan divan başkanı Aydın, büyük bir kaosa sebep oldu. Aydın'ın keyfi uygulamasına üyeler tepki gösterdi.
Genel kurulda başkan Gökay Budak ve yönetimi, oy çokluğuyla ibra edildi.

ALİ FİLİZKAN

Baygeldi dönemi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.