• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Altınordu en iyi örnek

Altınordu en iyi örnek

19.07.2018, 00:15

Galatasaray ve Türk futboluna yaptığı hizmetlerle tanınan iş adamı Adnan Sezgin, İstanbul ve Ankara'dan sonra İzmir'deki turizm bürosu açılışında Yeni Asır'a çarpıcı açıklamalarda bulundu. Türk futbolunun ekonomik ve sportif başarı çıkmazı içerisindeki durumu ile ilgili konuşan Sezgin, "Aslında sistem sorunu var. Bakın İzmir'de bir Altınordu gerçeği var. Altyapıya büyük bir yatırım.m Bu çok önemli bir durum" dedi.

'TAKIMLARIMIZ DİKKATLİ OLMALI'

Galatasaray'ın yaşadığı mali sıkıntıların aslında Türk futbolunun genel sıkıntısı olduğunun altını çizen Sezgin, "Galatasaray yabancı futbolculara çok büyük paralar ödedi. Bu durum karşısında zorluklar yaşamaya başladı. Aslında tüm Türk Futbolunun sorunu bu. UEFA'nın kuralları belli ve sert. Bana göre UEFA'nın verdiği ceza evrensel hukuk kurallarına aykırı. Yani öldürmeyen ama süründüren bir ceza. Allah, başkan, yönetim ve Fatih hocanın yardımcısı olsun" diye konuştu.

'GÖZ-GÖZ'Ü TAKİP EDERLER'

İzmir'in büyük bir potansiyele sahip olduğunu ve mutlaka Süper Lig'de takımının yer alması gerektiğini belirten Sezgin, "Göztepe kısa sürede çok şey başardı. Ama şunun altını çizmek lazım; İzmir'de büyük bir potansiyel var. Sadece İzmir de değil. Ege bölgesini de içine katarsanız büyük bir potansiyele sahip. İzmir'de 7-8 tane takım var, belki de kısır çekişme yüzünden bir türlü bir yerlere gelemediler. Göztepe kabuğunu kırarak çıktı. Belki diğerleri de onu takip eder" şeklinde konuştu.

BEYZA ÖZTÜRK

Altınordu en iyi örnek haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN