• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

'e destek çığ gibi

Mesut Özil'e destek çığ gibi

25.07.2018, 00:18

Başkan Recep Tayyip Erdoğan ile çektirdiği fotoğraf sonrasında uğradığı ırkçı ve ayrımcı saldırılar nedeniyle Alman Milli Takımı'nı bırakan Türk asıllı futbolcu Mesut Özil'e tüm dünyadan destek yağıyor. Farklı ülkelerin sporcuları, sanatçıları ve siyasetçileri destek mesajları paylaştı. Alman Milli Takımı oyuncusu Jarome Boateng, "Seninle olmak büyük mutluluktu abi" dedi.

ÇOK BÜYÜK SAYGI

Özil'in Arsenal'den takım arkadaşı Hector Bellerin, "Bu davranışa karşı göğüs germen harika", Manchester United'ın eski yıldızı Rio Ferdinand da Twitter paylaşımında, "Çok büyük saygı" yazdı.

COELHO KANAT GERDİ

Mesut Özil'e dünyaca ünlü yazardan da destek mesajı geldi. "Simyacı" gibi dünyaca tanınmış bir çok esere imza atan Paulo Coelho, "Okumaya değer bir metin: 'Kaybettiğimizde göçmendim.' Kazanan sen olacaksın" dedi.

IRKÇILIĞI KENDİ KİTABINDA YAZDI

Mesut Özil'in yaşadığı ırkçı olayları kendi yazdığı 'Futbolun Büyüsü' adlı kitabında da kaleme aldığı ortaya çıktı.
Özil kitabında, Müslümanların kutsal mekânı olan Kâbe'yi ziyareti sonrasında Almanya'da ırkçılar tarafından hedef alındığını anlattı. Kâbe'yi ziyaretini ırkçıların, "antivatansever bir sinyal' olarak tanımladığını belirten Özil, "Kâbe biz Müslümanlar üzerindeki en önemli yerdir. Ancak Kâbe'de fotoğraf çektirdiğimden dolayı Almanya İçin Alternatif Partisi (AFD) tarafından eleştiri yağmuruna tutuldum. İnsan Alman gibi düşünebilir, aynı zamanda Türk gibi hissedebilir" dedi.

Mesut Özil'e destek çığ gibi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN