• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

'den 'a özel

PTT'den Altay'a özel pul

14.08.2018, 19:17

Spor Kulübü ve Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokolle, kulübe ve Altay taraftarlarına özel hatıra basılacak

Kulübün, Gaziemir Vali Kutlu Aktaş Tesisleri'nde düzenlenen imza töreninde konuşan PTT Genel Müdür Yardımcısı Osman Çetinkaya, PTT'nin kişisel pul uygulamasının son yıllarda yaygınlaştığını söyledi.

Kişisel pulların yanında spor kulüplerine de talep doğrultusunda pul üreteceklerini belirten Çetinkaya, bunun ilk uygulamasına ise Altay ile başladıklarını aktardı.

Bunda hem Altay Yönetim Kurulu Üyesi hem de PTT Destek Hizmetleri ve Ulaşım Daire Başkanı Metin Kurşun'un etkisi olduğunu kaydeden Çetinkaya, "Altay'ın yaklaşık 20 bin taraftarı var. Bu pulla taraftar, kulübe aidiyet duygusu kazanacak. Bu hem taraftar için hatıra olacak hem de kulübe bir gelir sağlayacak." dedi.

Pulun üzerindeki fotoğrafların kulüp tarafından belirleneceğini dile getiren Çetinkaya, kulüpten fotoğrafların gelmesiyle pulun basımına başlayacaklarını kaydetti.

Altay Kulübü Başkanı Özgür Ekmekçioğlu ise Altay'ın, futbol tarihinde ilkleri başaran bir kulüp olduğunu, burada da bir ilke imza attıklarını belirtti.

Projenin sadece Altay'a değil tüm kulüplere ciddi bir gelir getireceğine inandığını ifade eden Ekmekçioğlu, "Ancak bu paradan daha değerli bir şey. Manevi değeri çok yüksek. Para ikinci planda yer alıyor. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Tören sonrası Ekmekçioğlu tarafından Çetinkaya'ya üzerinde isminin yazılı olduğu Altay forması hediye edildi.

AA

PTT'den Altay'a özel pul haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN