• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Altay’a ‘Aslan’ jesti

Altay’a ‘Aslan’ jesti

29.08.2018, 22:36

Siyah-beyazlı kulüpte temlik sıkıntıları çözülüyor. Sadettin Ünlü, ve ’ın ardından da alacağını öteledi

Spor Toto 1. Lig'de ilk üç haftayı 7 puanla geçerek taraftarlarına Süper Lig umudu aşılayan Altay'da geçmiş yönetimlerden kalan temlik sorunları da bir bir çözüme kavuşuyor. Koyulan toplam 1 milyon 420 bin liralık temlik alacağının 945 bin lirasının eski yöneticiler tarafından önümüzdeki ötelenmesi, siyah beyazlı yönetimin rahat bir nefes almasını sağladı. Futbol Federasyonu'ndan (TFF) yaklaşık 2.6 milyon liralık ayak bastı parasıyla Sosyal Güvenlik Kurumu'na (SGK) olan borcunu kapatarak büyük bir yükten kurtulan siyah beyazlı yönetime, son temlik jestini de eski başkan Aslan Savaşan'ın yaptığı öğrenildi.

DÖRT YÖNETİCİ ÖTELEDİ

Siyah beyazlı kulübün tarihinde ilk kez 3. Lig'e düştüğü 2014-2015'te yönetimde başkanlık yapan Aslan Savaşan'ın TFF gelirlerine koyduğu 500 bin liralık temlik alacağının ötelenmesi isteğine olumlu yanıt verdiği öğrenildi. Daha önce de Savaşan'ın yönetim kurulu listesinde görev alan Sadettin Ünlü (185 bin TL), Umut Köroğlu (150 bin TL) ile Hakan Ceylan (110 bin TL) alacaklarının ötelenmesine onay vermişti. Temlikli yönetici alacakları içinde sadece eski başkanlardan Niyazi Konuşmaz'a 475 bin lira ödeme yapılacak.

ULAŞ ZENGİN DÖNDÜ

Yeni transferlerden stoper Erman Bulucu'nun Altay'dan ayrılmasının ardından, Darıca Gençlerbirliği'ne kiralanan savunma oyuncusu Ulaş Zengin geri döndü ve savunmaya takviye rafa kaldırıldı. İstanbul ekibinde ekonomik sıkıntılar yaşamasından dolayı Ulaş geri dönmek istedi. Yönetim Erman Bulucu ayrılınca, genç oyuncuyu geri çağırdı.

Altay’a ‘Aslan’ jesti haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN