• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Karşıyaka’da 3.6 milyon liralık haciz

Karşıyaka’da 3.6 milyon liralık haciz

05.11.2018, 09:46 Güncelleme Tarihi: 05.11.2018,09:57

Başkanı , ’nin, işçi ücretlerini ödeyemediğini iddia etti. Çiftçioğlu, bir firmanın 3 milyon 616 bin liralık haciz başlattığını söyledi

CHP'li Hüseyin Mutlu Akpınar başkanlığındaki Karşıyaka Belediyesi, temizlik, yemek, araç kiralama gibi hizmetler aldığı bir şirkete, ücretini ödemedi. alacaklarını tahsil edemeyen şirket dava açtı. Dava şirket lehine sonuçlanırken, Karşıyaka 3'üncü İcra Dairesi aracılığı ile haciz işlemi başlatıldı. Karşıyaka Belediyesi hizmet binası ve belediyenin öz varlıklarına haciz konuldu. AK Parti Karşıyaka İlçe Başkanı İsmail Çiftçioğlu, belediyenin son dönemde maddi kriz nedeniyle çalışanların maaşlarını ödemekte sıkıntı çektiğini, araçlara konulacak benzin parasını bile zor bulduğunu ileri sürerek, "Karşıyaka Belediyesi, şimdi de haciz şoku yaşadı. Belediyenin birçok işini yapmasına rağmen alacaklarını uzun süredir tahsil edemeyen bir şirketin açtığı dava neticesinde, Karşıyaka Belediyesi'ne 3 milyon 616 bin lira haciz geldi. Yıllardır devam eden kötü yönetim sonucu Karşıyaka halkına hizmet verilemez noktaya gelindi" dedi.

KAMUOYUNDAN GİZLENİYOR
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar'ın kredi aradığını da ileri süren Çiftçioğlu, "Akpınar, giderayak ilçemize bir leke daha bıraktı. Yapılan güzel hizmet ve projelerle anılması gereken ilçemiz, iş bilmez yönetim yüzünden hacizlerle gündeme geliyor. Belediyeye gelen son haciz, kamuoyundan gizlenmeye çalışılıyor. Ancak Karşıyaka halkına gerçekleri açıklamak ve nasıl kötü bir yönetimle karşı karşıya olduklarını göstermek bizim görevimizdir. Belediyeye gelen 3 milyon 616 bin liralık haciz, maddi darboğazın sadece bir örneğidir. KENT A.Ş. bünyesindeki çalışanlara, maaşları geç ödenmektedir. Belediyedeki hizmet araçlarına benzin konulacak paranın bulunmasında bile sıkıntı yaşanıyor. Karşıyaka, her geçen gün daha da kötüye gidiyor. Karşıyaka'nın geldiği nokta, ne kadar kötü yönetildiğinin de kanıtıdır. Bugüne kadar, 'nasıl olsa Karşıyaka halkı bize oy verir' diyerek yan gelip yattılar. Atatürk ve Cumhuriyet gibi ortak değerlerimiz üzerinden siyaset yapıp, insanlarda korku yarattılar. Tüm bunları yaparak, oy toplamayı mübah sandılar. Ama bu sefer, CHP'nin Karşıyaka'yı yanıltmasına izin vermeyeceğiz" diye konuştu.

HACİZ BEKLENİYORMUŞ
İlginç bir savunma yapan Karşıyaka Belediyesi yetkilileri ise bu işlemin kendileri için öngürülemeyen bir işlem olmadığını belirtti. Yapılan açıklamada, "Bizim toplam borcumuz 85 milyon lira. Bütçesi oranıyla borcu en dengeli belediyelerden biriyiz" denildi.

Egeli Sabah

Karşıyaka’da 3.6 milyon liralık haciz haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN