• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

İşte özlenen tablo

’nin düzenlediği ‘Futbolun Ekonomik Zirvesi’ panelinde kulüp başkanları bir araya geldi

İşte özlenen tablo
Giriş Tarihi: 2.5.2019

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) bahar şenlikleri kapsamında gerçekleştirilen 'Futbolun Ekonomik Zirvesi' panelinde Göztepe Başkanı Mehmet Sepil, Karşıyaka Başkanı Turgay Büyükkarcı, Altay Başkanı Özgür Ekmekçioğlu ve Altınordu Başkanı Seyit Mehmet Özkan bir araya gelerek birlik ve beraberlik mesajları verdi. Fair-Play ruhunun ön plana çıktığı panelde Göztepe Başkanı Mehmet Sepil, 3. Lig'de Play-Off yarışı yapan ezeli rakipleri Karşıyaka'ya destek mesajı verdi.

KAF-KAF'A SÜPER LİG YAKIŞIR

Süper Lig'de ikinci sezonunu geçiren Göztepe'nin Başkanı Mehmet Sepil, Karşıyaka'nın 3. Lig'de Play-Off'a kalması halinde ezeli rakiplerini desteklemek amacıyla maça gideceğini söyledi. "İzmir kulüpleri kol kola olmalı diyen" Sepil, "Ben Karşıyaka'nın Süper Lig'de olmasını çok istiyorum.
Çünkü Süper Lig'de Karşıyaka'yı yenmek istiyorum. Fenerbahçe'yi yeneceğime Karşıyaka'yı yeneyim, bu daha zevkli. Öncelikle İstanbul kompleksinden kurtulalım. İngiltere'de Liverpool'da doğan birinin Manchester United'ı desteklediği görülmemiştir" dedi. Başkan Mehmet Sepil, "Göztepe kendi kendini çevirmeli. Şu an borcumuz yok. Niye? Parayı ben veriyorum. Ama ben olmayabilirim. Yakın ya da uzak zamanda elbette gideceğim. Bu yüzden Göztepe kendi kendini çevirecek bir yapıya sahip olmalı. Önemli olan günü kurtarmak değil, geleceği garantiye almak olmalı" ifadelerini kullandı.

BAŞKANLAR OMUZ OMUZA

İzmir Ekonomi Üniversitesi'nin 'Futbolun Ekonomik Zirvesi' konulu panelde bir araya gelen Göztepe Başkanı Mehmet Sepil, Altınordu Başkanı Seyit Mehmet Özkan, Altay Başkanı Özgür Ekmekçioğlu ve Karşıyaka Başkanı Turgay Büyükkarcı kolkola girerek Fair-Play mesajı verdi. İzmir kulüplerinin birbirlerine verdiği desteğin ön plana çıktığı panelde İzmir futbolunu yöneten başkanların bu tavrı, sporseverlere "İşte özlenen tablo" dedirtti.

"KAPILARINDA NÖBET TUTAR, PASPAS OLURUZ"

Göztepe Başkanı Mehmet Sepil, İzmir kulüplerinin kol kola olması gerektiğini belirterek, "İzmir futbolunun yararı için siyasilerin kapısında nöbet de tutarız, kapıda paspas da oluruz. Öncelikle İstanbul kompleksinden kurtulalım.
Doğduğumuz şehrin takımına sahip çıkalım. Bizler şehrimizin takımlarına destek verelim. Onları kucaklayalım. Bu işin Karşıyaka'sı, Göztepe'si, Altay'ı, Altınordu'su yok. İzmir var" diye konuştu.

KARŞIYAKA'NIN GELECEĞİ GENÇLER

TFF 3. Lig 2. Grup'ta Play-Off oynamayı hedefleyen Karşıyaka'nın Başkanı Turgay Büyükkarcı, "Karşıyaka, Göztepe, Altay ve Altınordu'nun mazisi 400 yıldan fazla. Cebimizden para veriyoruz. Ama en ufak sorunda küfür yiyoruz. Böyle olmamalı. Bizler için arma ve forma sevgisi çok ötede. Biz Karşıyaka olarak 1.5 sene öncesine kadar mali, idare, tesis ve sportif olarak kötü günler geçirdik. Hangi branşta mücadele edersek edelim altyapı şart" dedi.

ALTINORDU'NUN 2023 HEDEFİ

Spor Toto 1'inci Lig ekibi Altınordu'nun Başkanı Seyit Mehmet Özkan panelde altyapının önemine dikkat çekti.
Profesyonel takımla ilgilenmediğini söyleyen Özkan, "Tek misyonumuz var; Bu toprakların çocuklarını yetiştirip Avrupa'ya kazandırmak. Bizim hedefimiz 2023 yılında tamamen öz kaynaklarımızdan yetiştirdiğimiz futbolcuları kadroda görmek. İzmir'de tüm kulüpler kenetlenmeli. Futbol Federasyonu'na kendi grubumuzdan temsilci vermeliyiz. Genel kurulda hepimiz oturmalıyız. Lobimiz yüksek olursa, İzmir kulüpleri her alanda başarılı olacaktır" dedi.

SAHADA RAKİP DIŞARIDA DOSTUZ

Altay Başkanı Özgür Ekmekçioğlu Fair-Play ruhunun çok önemli olduğunu belirterek "Altınordu son derbide maraton tribünü taraftarımıza açtı. Biz birlikte olduğumuz sürece güçlüyüz. Geçen sene şampiyonluk maçlarımızda Karşıyaka taraftarları maçımıza gelip bizi destekledi. Biz de Karşıyaka'yı geçen hafta destekledik. Kol kola girebiliyorsak, TFF'nin yanına gittiğimizde güçlü duruyorsak daha fazla başarıların sahibi oluruz" dedi.

Başkanlara soru yönelten moderatörün, "Altay Alsancak Stadı" ibaresini kullanması üzerine Altınordu Başkanı Özkan bu durumdan rahatsız olduğunu belirten hareketlerde bulundu.
Bunun üzerine salonda gülüşmeler yaşanırken Altay Başkanı Özgür Ekmekçioğlu, "Altınordu, Altay diye bir şey yok.
Alsancak Stadı yıllardır İzmir takımlarının yükünü aldı" sözleriyle havayı yumuşattı. Ancak, bu sözler Altaylı taraftarların tepkisine neden oldu. 1914 Taraftarlar Derneği, "Türkiye tarafından Altay Alsancak Stadyumu olarak anılan stadımızın ismi dün de, bugün de, yarın da öyle kalacak. "Alsancak Stadı Altay'ındır" paylaşımları yaptı.

İşte özlenen tablo haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA