• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Zorlu’ya vefa

Zorlu’ya vefa
Giriş Tarihi: 4.5.2019

Altay Sosyal Dayanışma Derneği, İzmir ekibinin sembol ismine gece düzenledi. önemli mesajlar verdi

Altay Sosyal Dayanışma Derneği'nin, siyah-beyazlı kulübe yönetici ve sporcu olarak hizmet eden kişileri onore etme amacıyla düzenlediği "Vefa gecelerinin" yedincisinde şeref kürsüsüne çıkan Kemal Zorlu yarım asrı geçkin deneyimiyle camiaya önemli mesajlar verdi.
Sporcu ve yönetici olarak 54 yıldır Türk Sporu'nun içinde olan Kemal Zorlu, bu süreçte yaşadıklarını ve tecrübelerini, bir slayt gösterisi eşliğinde salonu dolduranlara anlatırken, nostaljik bir hava estirdi.
Vefanın kulüpleri yaşatan önemli bir unsur olduğunu, bu nedenle Altay'a hizmet eden kimseyi unutmamak gerektiğini vurguladı.
Türkiye Futbol Federasyonu'nda görev yaptığı yıllarda, Türk Futbolu adına verdiği kavgayı anlatan Kemal Zorlu, Altay'ın 2001'de Diyarbakır'da hak ettiği şampiyonluğun elinden alındığı olaylı maç sonrası mücadelenin altını çizdi.

MAĞDUR EDİLDİK

Kemal Zorlu, "Altay için her platformda mücadele ve kavga verdim. Haklı olduğumuz konuda cesaretle olayların üzerine gittik. Ancak o dönemde devlet eliyle mağdur edildik" dedi.

ALTAY'A AİLECE EMEK VERDİK

Ailece Altay'a önemli hizmetler verdiklerinin altını çizen Kemal Zorlu, "Tesis anlamındaki tüm kazanımlarda, ailemin katkısı olmuştur. Sporcu ve yönetici olarak 54 yıldır sporun içindeyim. Altay'ın federasyon ve kurullarında aktif temsil edildiği yılları da çok özlüyorum" dedi.

NOSTALJİ ESTİRDİ

Zorlu vefa gecesinde 54 yıllık süreçte yaşadıklarını ve tecrübelerini, bir slayt gösterisi eşliğinde salonu dolduranlara anlatırken, nostaljik bir hava estirdi. Altay'a hizmet eden kimseyi unutmamak gerektiğini vurgulayan Kemal Zorlu, kurucularının ve ebediyete göçmüş sporcu ve yöneticilerin adını tek tek saydı

EKMEKÇİOĞLU'NA SAHİP ÇIKILMALI

Plaketini Başkan Özgür Ekmekçioğlu ve Altay SDD Başkanı Dr. Aybars Akoğlu'nda alan Kemal Zorlu, camiada kırgınlıkların bitmesini istedi.
Zorlu, "Özveriyle Altay'a büyük başarılar kazadıran genç başkanımız Özgür Ekmekçioğlu'na sahip çıkalım.
Altay Sosyal Dayanışma Derneği ile Altay Taraftar Derneği arasında da gerginliğin sona ermesini istiyorum. Altay camiası kenetlenmeli" diye konuştu.
Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ'un Altay ile altyapı ve tesis yolunda önemli projelere imza atacaklarını müjdelediği konuşma gecenin sürprizi oldu.

RAKİP ESKİŞEHİRSPOR

İddiası kalmayan Altay, bugün evinde kendisi gibi hedefsiz Eskişehirspor'la karşı karşıya gelecek.
İzmir Atatürk Stadı'nda saat 19.30'da başlayacak maçı Burak Taşkınsoy yönetecek. Maç beIN Sports Max 1'den yayınlanacak. Karşılaşmanın biletleri her iki takım seyircisi için 15 TL'den satışa sunuldu.
Siyah-beyazlılarda sakatlıktan çıkan Putsila ve Kappel'in kadroda yer alması bekleniyor. Teknik direktör Sait Karafırtınalar, genç oyunculara da şans verecek.

Zorlu’ya vefa haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN