• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Büyük ’da yüksek gerilim

Büyük Altay’da yüksek gerilim
Giriş Tarihi: 31.5.2019

Önceki gün yapılan kongrede çıkan kavga üzerine taraftarlar, “Eleştirilerin şiddet kullanarak bastırılabileceğinin düşünülmesi utanç vericidir” dedi

Altay'da önceki gün Atatürk Stadı'nın içinde yer alan Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği İzmir Şubesi Toplantı Salonu'nda yapılan kongrede kavga çıkması üzerine yaşanan gerilime taraftarlar da dahil oldu. Eski başkan Cihangir Marmara'nın kürsüde kendi dönemine ait faaliyet raporlarını sunmasına tepki gösteren başkan Özgür Ekmekçioğlu'nun konuşması sırasında üyeler arasında yumruklaşmalar yaşanırken, siyah-beyazlı taraftarlar bir deklarasyon yayınladı. Kongrede yaşananların uzun yıllar unutulmayacak nitelikte olduğu belirtilerek, "Bizler genel kurul üyeliğimizi hayatlarımızın en önemli en onurlu statüsü kabul ederken yönetim kurulunda hangi takımlı olduğu belli olmayan kişilerin bulunması utanç vericidir. Mali durumumuzla ilgili sorular her ortamda görmezden geliniyor. Yapılan eleştirilerin gerekirse şiddet kullanarak bastırılabileceğinin düşünülmesi çok büyük utanç. Bizler sportif başarının gözlerine perde indirdiği kişiler değiliz" denildi.

ŞAKŞAKÇI DEĞİLİZ

Siyah-beyazlı taraftarlar mevcut yönetimin paralı askerleri olmadığını belirterek şöyle devam etti:

"Bizler rüzgarın estiği yönün şakşakçıları değiliz. Bizler Altay'ın değerlerini her şeyin üzerinde tutan Altaylılarız. Altay Altaylılarındır."

Büyük Altay’da yüksek gerilim haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN